Президент Ємену "країну не залишав"

Заступник міністра інформації Ємену спростував інформацію про те, що президент Алі Абдулла Салех залишив країну після того, як його було поранено. Раніше джерела в уряді повідомили Бі-Бі-Сі, що пан Салех вилетів до Саудівської Аравії на лікування.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Досі достеменно невідомо, у якому стані поранений президент Ємену

Президента Салеха було поранено під час обстрілу президентського палацу.

Хворий чи здоровий?

Про стан його здоров'я достовірної інформації немає. За чутками, Алі Абдулла Салех отримав поверхові осколкові поранення голови та шиї.

Раніше державна агенція новин повідомила, що кілька інших високопосадовців, зокрема, радник президента з безпеки та прем'єр-міністр, які також зазнали порень, вилетіли на лікування до Саудівської Аравії.

Копирайт изображения AP
Image caption Єменці дивляться звернення президента.

Раніше президент Ємену виступив із коротким аудіозверненням до нації.

Він поклав відповідальність за напад на сили опозиційного шейха Садіка Ахмара, назвавши їх "бандою поза законом, яка не має нічого спільного із так званою молодіжною революцією". Він пообіцяв "рано чи пізно знайти винних".

Пан Салех сказав, що почувається добре і закликав армію протистояти племінним загонам.

Втім, як розповідають закордонні кореспонденти у Сані, президенту було важко говорити, він переводив дихання.

Обстріл палацу президента Салеха став найзухвалішим актом збройного протистояння урядового війська, лояльного до президента, і ополчення одного з впливових племінних ватажків.

Від початку збройних сутичок у січні в Ємені загинули понад 350 людей, із них 135 - лише за минулі 10 днів.

США направили до Ємену спеціального посланця, щоб обговорити шляхи припинення насильства, яке загрожує перерости в громадянську війну.