Журналістам заборонили акцію під Межигір'ям

Київський окружний адміністративний суд заборонив акцію, яку учасники руху "Стоп цензурі!" планували провести під стінами резиденції Віктора Януковича 6 червня - в День журналіста.

Копирайт изображения stopcensorship
Image caption Учасники руху "Стоп цензурі" закликають президента дотриматися слова

В день свого професійного свята представники українських медіа планували провести мирний пікет в селі Нові Петрівці біля в'їзду до президентської резиденції "Межигір'я" - з вимогами виконати обіцянку продемонструвати свою оселю. Як зазначали в анонсах акції, її мета - домогтися прозорості щодо проживання президента в резиденції.

Повідомлення про акцію надіслали до сільради 3 червня, однак там у відповідь подали на журналістів позов до суду. Суд задовольнив позов і постановив обмежити право на мирні зібрання біля в'їзду в "Межигір'я". Таке рішення суддя у справі аргументувала тим, що "було порушено принцип завчасного сповіщення".

Пізніше сільський голова Нових Петрівців Родіон Старенький підтримав рішення суду, бо, на його думку, це заважатиме людям їхати на роботу:

"Я вам скажу: для цього існують майдани, площі, але не проїжджі частини. Можна було б і в центрі села провести таку акцію, і поблизу музею", - заявив сільський голова. Він також запропонував журналістам приїхати до села на екскурсію, або взяти участь у суботнику і "провести благоустрій сапкою, з косою, з лопатою".

У відповідь представники руху "Стоп цензурі!" назвали рішення суду абсурдним і неправомірним, оскільки право на мирні збори гарантоване Конституцією.

"Заборона мирного зібрання журналістів під прикриттям захисту права президента на відпочинок в поза робочий час є комічним та позбавленим здорового глузду", - йдеться у заяві руху. Його учасники закликали представників українських медіа приїхати в понеділок зранку під "Межигір'я" і проконтролювати виконання рішення суду на місці.

Янукович не показує "Межигір'я"

Копирайт изображения unian
Image caption Учасники вуличної акції запитують, скільки янукович платить комунальних за "Межигір'я"

Обіцянку продемонструвати свою дачу в "Межигір'ї", яка раніше була у державній власності, а потім перейшла до приватної, Віктор Янукович дав перед журналістами рік тому, 4 червня в ході прес-конференції з нагоди 100 днів президентства.

"Збирайтеся, їдемо зараз!" - так президент відповів на питання журналіста інтернет-видання Українська правда, який раніше написав багато викривальних матеріалів про те, як Янукович став власником державної дачі "Межигір‘я".

Однак далі слів справа досі не пішла. "Стоп цензурі!" позиціонує себе як рух, що послідовно привертає увагу до теми відчуження з державної власності резиденції президента "Межигір’я", оскільки вважає це символом закритості державної влади. Тому його учасники вимагають виконання обіцянки.

Новини на цю ж тему