У Португалії дострокові вибори

Основні кандидати на посаду прем'єра: Педро Пасош Коельо та Жозе Сократеш Копирайт изображения Reuters
Image caption Основні кандидати на посаду прем'єра: Педро Пасош Коельо та Жозе Сократеш

У Португалії розпочалися дострокові парламентські вибори, в результаті яких буде сформовано новий уряд, який має вивести країну з фінансової кризи.

Голосування розпочалося о 8.00 за місцевим часом. Виборчі дільниці pfxbyznmcz о 19.00, після чого почнуть з'являтися перші результати голосування.

За даними опитувань громадської думки, у передвиборчих перегонах соціалістичну партію влади обходять соціал-демократи, однак у жодної партії не вистачить голосів, щоб отримати більшість і самостійно сформувати кабінет.

Аналітики вважають, у випадку перемоги соціал-демократи можуть спробувати домовитися про коаліцію з Народною партією, яка згідно опитувань посяде третє місце за результатами голосування.

Незалежно від того, хто очолить правлячу коаліцію, її головним завданням буде порятунок португальської економіки.

Усі три партії вже підтримали залучення міжнародного кредиту на суму 78 мільярдів євро, однак його умови передбачають запровадження у країні жорстких заходів економії бюджета.

Копирайт изображения AP
Image caption Жозе Сократеш зі своїми прихильниками

У березні лідер соціалістів Жозе Сократеш робив спробу провести через парламент пакет законів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат, однак ці заходи було заблоковані опозицією.

На знак протесту Сократеш подав у відставку з посади прем'єр-міністра, однак досі виконує свої обов'язки.

Основні конкуренти

Згідно опитувань, соціал-демократи отримають на виборах приблизно 37% голосів, соціалісти - 31%.

Раніше лідер соціа-демократів Педро Пассош Коельо заявив, що саме його кандидатуру підтримують європейські донори, які виділяють гроші на порятунок португальської економіки.

"Ми маємо намір скоротити безпідставні надлишки державних витрат, при цьому знадемо можливість надати усе необхідне тим, хто справді цього потребує", - сказав Коельо на зустрічі зі своїми прихильниками.

Водоночас, Сократеш звинувачує соціал-демократів у лояльності до праворадикальних ідей, стверджуючи, що Коельо не вистачить досвіду щоб керуванти країною.

Копирайт изображения AP
Image caption Педро Пасош Коельо під час виборчів перегонів

"Якщо для вас важливі програми соціального захисту, голосуйте за Соціалістичну партію тому, що саме наша політика зможе забезпечити соціальну державу", - сказав він у п'ятницю на партійному мітингу.

Хто б не переміг на виборах, новому урядові доведеться терміново провести соціальну і фіскальну реформи. Крім того, запровадити нові заходи щодо скорочення бюджету, задля оздоровлення економіки країни.

Очікують, що цього року ВВП Португалії знизиться приблизно на 2%. Безробіття у країні вже на рівні 12%.

Умови надання Португалії міжнародного кредиту передбачають підвищення податків, замороження державних пенсій і зарплат бюджетників, а також скорочення виплат з безробіття.

Новини на цю ж тему