Фармкомпанії знижують ціни на вакцини

Вакцинування Копирайт изображения AFP
Image caption У найбідніших країнах люди помирають від хвороб, які лікують у розвинених

Низка великих фармацевтичних компаній оголосила про суттєве зменшення ціни на деякі життєво важливі вакцини для людей з країн, що розвиваються.

Йдеться, зокрема, про ліки від смертельної форми діареї, яка щороку вбиває більш як півмільйона дітей, а також про вакцину, яка захищає одразу від 5 недуг, серед яких дифтерія та гепатит В.

У деяких випадках йдеться про дуже суттєве зменшення ціни: одна компанія заявила, що продаватиме вакцину від діареї за ціною, яка становить лише 5% від того, що сплачують індустріалізовані країни.

Як припускають, зниження цін стало відповіддю на заклик Дитячого Фонду ООН.

Як повідомляє Reuters, це дозволить зберегти нинішній рівень постачання препаратів Глобальному альянсу з вакцин та імунізації. Ця організація підтримує низку найбідніших країн та надає їм препарати.

Ініціатива фармацевтичних компаній дозволить частково подолати дірку в бюджеті Альянсу: щоби виконати свої зобов’язання до 2015 року, організації бракує більш як трьох з половиною мільярдів доларів.

За тиждень у Лондоні пройде конференція, на якій Глобальний альянс з вакцин та імунізації проситиме міжнародних донорів надати гроші, яких не вистачає.