Ахметов іде ще й в агробізнес

СКМ, контрольований депутатом від Партії регіонів Ринатом Ахметовим, та Смарт-Холдинг Вадима Новінського створили групу HarvEast, якій належать земельні площі у 200 га.

Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Сільське господарство стає прибутковішим за металургію?

Новий агрохолдинг створений на базі сільськогосподарських активів Маріупольського металургійного комбінату (ММК імені Ілліча).

Крім землі, ці активи включають 36000 голів великої рогатої худоби, птахофабрики на 270 тисяч птахів та свинарники на 60 тисяч голів. На ММК Ілліча було налагоджено і виробництво власних комбікормів, а також розведення риби у ДП "Ілліч-Рибак".

Маріупольський металургійний комбінат іменні Ілліча відійшов під контроль СКМ рік тому. Тоді оглядачі передбачали, що "злиття" Метінвесту, що входить до складу СКМ, із ММК Ілліча дозволить створити металургійний холдинг, що увійде в двадцятку найбільших виробників сталі у світі.

Але тепер, зі зростанням світових цін на харчі, може виявитися, що найціннішим активом минулорічного придбання СКМ є не промислові потужності ММК Ілліча, а його активи в аграрному бізнесі, які розвивав багаторічний керівник підприємства Володимир Бойко, якого преса називала "червоним олігархом".

Аби забезпечити сталеварів дешевими харчами, пан Бойко розвивав тепличне господарство, птахівництво, тваринництво, а про низькі ціни у їдальнях меткомбінату ходили легенди.

У СКМ кажуть, що утворення нового аграрного холдингу цілком вкладається у загальну стратегію диверсифікації активів та збільшення частки непромислових активів у холдингу.

"Ми віримо у потенціал українського сільського господарства і розглядаємо цей напрямок бізнесу як стратегічний для СКМ. Ми готові інвестувати у його довгострокове зростання і системно працювати над створенням сильної, ефективної, конкурентноздатної аграрної компанії", - заявив генеральний директор СКМ Олег Попов.

У травні цього року СКМ вже об’єднала свої портові активи у холдинг "Портінвест" та оголосила про купівлю найбільшого в Україні портового терміналу "Південний". До цього ж холдингу входить і індустріальний портовий комплекс у Севастополі. Хоча, як заявлялося раніше, першим проектом портового холдингу СКМ має стати будівництво комплексу із перевалки вугілля та руди, може виявитися, що згодом через свої порти СКМ експортуватиме свою сільгосппродукцію.

У березні цього року учасники українського аграрного ринку та міжнародні інвестори жорстко скритикували ініційований урядом законопроект про запровадження державної монополії на експорт зерна. Подробиці тут

Тоді ж, у березні, у президентській адміністрації заявили, що 2011 рік буде присвячений підготовці до земельної реформи, що має відкрити дорогу до продажу сільськогосподарської землі вже у 2012 році. Подробиці тут