Бакулін: Злиття "Газпрому" і "Нафтогазу" не обговорюється

Глава українського ’’Нафтогазу’’ Євген Бакулін підтвердив в інтерв’ю ЗМІ, що питання злиття російського газового монополіста і української нафтогазової компанії не обговорюється.

Image caption "Нафтогаз" відкидає ідею об'єднання з "Газпромoм"

Пан Бакулін уточнив, що про ’’спільну діяльність, як і з іншими європейськими компаніями, американськими – переговори ведуться, але йдеться саме про спільну діяльність.’’

Ці заяви пролунали напередодні переговорів українського і російського прем’єрів Миколи Азарова і Владіміра Путіна, в тому числі і з газових питань.

Саме російський прем’єр ще минулого року запропонував об’єднання двох компаній, хоча і зізнався, що ’’Нафтогаз’’ матиме у спільному підприємстві меншу частку акцій. Але, на думку Путіна, ’’Нафтогаз’’ увійде до великої компанії та зможе взяти участь у видобутку газу.

Попри помітне зближення Росії і України останнім часом, українські чільники усвідомлюють існування багатьох ризиків для України внаслідок об’єднання ’’Газпрому’’ і ’’Нафтогазу’’.

Президент Янукович заявив, що він виключає такий процес, відзначивши, що акції української компанії будуть частково виставлені на фондові біржі – на торги.

Експерти з енергетичних проблем переконані, що об’єднання двох компаній є по суті поглинанням, оскільки, якщо порівнювати капіталізацію ’’Нафтогазу’’, що вся у боргах, і ’’Газпрому’’, то Україна може отримати не більше 5 відсотків акцій російського монополіста.