Влада Сирії погрожує застосувати силу

Уряд Сирії обіцяє "рішучу" відповідь озброєним людям, відповідальним за загибель 120 представників сил безпеки у північному місті Джиср аль-Шугур.

Image caption Заворушення у місті Джиср аль-Шугур розпочалися після п'ятничної молитви

Міністр внутрішніх справ Ібрахім Шаар сказав, що держава діятиме "із застосуванням сили".

Натомість місцеві жителі попереджають про можливе масштабне кровопролиття, якщо влада спробує силою відновити контроль.

Тим часом, Франція вже заявила, що готова просити Раду Безпеки ООН ухвалити резолюцію, яка би засудила Дамаск навіть попри те, що Росія, найімовірніше, скористається своїм правом вето.

Попередній варіант резолюції спільно розробили Франція, Велика Британія, Німеччина та Португалія. Документ засуджує насильство, яке чинить режим президента Башара Асада та закликає його відкрити Сирію для працівників гуманітарних місій.

Інцидент у Джиср аль-Шугурі, розташованому неподалік від кордону з Туреччиною, стався у п’ятницю. Державне сирійське телебачення повідомляло про "справжню різанину", заявивши про напади озброєних людей на урядові установи. За офіційними даними загинули 120 співробітників сирійських сил безпеки.

Зв’язатися з містом Джиср аль-Шугур неможливо, тому немає можливості перевірити деталі нападу, що стався у п’ятницю. Але попри це, кореспондент Бі-Бі-Сі у Сирії каже, що події у тому місті становлять серйозний виклик сирійському уряду. У цьому ж місті у 1980 році відбулося повстання проти батька чинного сирійського президента, Хафеза Асада, яке жорстоко придушили.

Влада твердить, що з середини березня, коли почали антиурядові протести, у Сирії загинули більше 160 співробітників сил безпеки. Натомість, правозахисники кажуть про загибель загалом більш як 1200 людей.