Президент Ємену зустрівся з опозицією

У Саудівській Аравії розпочалися переговори щодо вирішення політичної кризи у Ємені. Президент Ємену Алі Абдула Салех погодився зустрітися з лідерами опозиційних партій.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Учасники антиурядових протестів у Сані закликають створити тимчасову президентську раду, аби унеможливити повернення до влади Алі Абдули Салеха

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Ємені говорить, що нинішні переговори - це результат дипломатичних зусиль Саудівської Аравії та країн Перської затоки. Однак невідомо, чи будуть вони успішними.

Джерела, близькі до президента Салеха, говорять, що зараз він у доброму гуморі.

Президент Ємену перебуває у Саудівській Аравії, де лікується після поранень, які він отримав під час нападу на його резиденцію у Сані минулого тижня. Повідомляється, що він може говорити, але досі потребує лікування опіків.

Раніше повідомлялося, що до Ер-Ріяда прибули генерал єменської армії Алі Мохсен, який перейшов на бік опозиції, і Садек аль-Ахмар, лідер одного з найвпливовіших племен Ємену.

Президент Салех - тяжкопоранений

Як твердять американські офіційні представники, поранення президента Ємену Алі Абдули Салеха виявилися значно серйознішими, ніж досі припускали.

У понеділок у Саудівській Аравії йому зробили операцію з видалення уламків деревини з грудної клітки.

Алі Абдулу Салеха лікують також від опіків (40% тіла) і крововиливу у мозок.

Занджибар - місто-привид

Тим часом щонайменше 30 осіб загинули внаслідок запеклих сутичок на півдні Емену, у місті Занджибар.

Офіційні представники покладають відповідальність за насильство на бойовиків аль-Кайди.

У Занджибарі сутички тривали впродовж ночі.

Як повідомляють, у них загинули як урядові вояки, так і бойовики.

Повідомляють також про сутички в іншому найбільшому місті Ємену - Таїзі.

Агенція новин AFP повідомляє, що те місто тепер контролюють опоненти влади.

"Мирна зміна влади"

У понеділок американський держсекретар Хілларі Клінтон закликала до "мирного та планомірного передання влади" від президента Салеха, який керує країною 33 роки, до його наступника.

Західні країни висловлюють побоювання, що криза може призвести до зміцнення позицій потужного крила аль-Кайди, базованого у Ємені.

Новини на цю ж тему