E. coli знайшли в Грузії та Польщі

Копирайт изображения AP
Image caption Американський вчений працює з приладом, який протягом доби визначає чи міститься бактерія E. coli у даному продукті

У Грузії від зараження небезпечним штамом бактерії E. coli померла 32-річна жінка.

Вона почала погано почуватися після поїздки до Лондона, - повідомляє грузинський телеканал "Руставі-2".

У Грузії говорять, що влітку завжди збільшується кількість хворих на кишкові інфекції, тому закликають населення дотримуватись правил гігієни.

Тим часом у Польщі зафіксовано вже другий випадок зараження бактерією E. coli. Мікробіологічне дослідження підтвердило наявність E. coli є у семирічного хлопчика з містечка Гіжицко, що на північному сході Польщі. Медики вважають, що він заразився від батька, який повернувся вже хворий з Німеччини. Зараз хлопчика лікують у варшавській лікарні.

Про перший випадок зараження E. coli у Польщі повідомили 6 червня. Бактерію знайшли у 29-річної польки, яка мешкає у Німеччині, але приїхала додому вже з проявами хвороби.

Польські медики говорять, що у лікарнях країни перебуває більше десятка осіб з підозрою на зараження бактерією E. coli. Однак підтвердити зараження не можуть, бо чекають результатів мікробіологічного дослідження.

Від зараження бактерією E. coli вже померло більше двадцяти людей, більшість із них - у Німеччині.

Чи переконає ЄС купувати свої овочі Росію?

Російські і європейські лідери у четвер збираються на саміт Росія-ЄС у Нижньому Новгороді. Основною темою саміту буде нещодавня заборона Москви на імпорт усіх овочів з Європи.

Брюссель назвав такий крок Росії "непропорційним", однак Москва говорить, що хоче знати джерело небезпечної бактерії E. coli перед тим, як зняти заборону.

Росія імпортує близько 1/5 всіх овочів з Європи, що робить її найбільшим ринком для ЄС.

У Брюсселі говорять, що російська заборона на імпорт овочів з Європи суперечить правилам роботи Світової організації торгівлі (СОТ), до якої Москва хоче приєднатися.

Російський прем'єр Владімір Путін у відповідь заявив, що не буде "труїти" своїх людей, аби догодити СОТ.

Компенсацію фермерам ЄС збільшили

Європейський Союз збільшив на 40% компенсацію фермерам, які постраждали від спалаху заражень бактерією E. coli.

Нова пропозиція - більше 300 мільйонів доларів - надійшла після того, як Франція та Іспанія назвали попередню суму компенсації замалою.

Фермери мотивують свої вимоги тим, що після спалаху зараження бактерією E. coli значно спали продажі овочів в ЄС, і невідомо коли люди знову почнуть їх купувати.

Міністр охорони здоров'я Німеччини твердить, що кількість людей, що заразилися інфекцією значно впала, хоча він не виключає, що смертні випадки від E. coli ще можуть траплятися.

Експерти досі не знайшли джерело поширення бактерії E. coli. Спочатку німецька влада звинуватила органічні іспанські огірки у поширенні інфекції, потім ніби-то знайшла бактерію вже на півночі Німеччини в органічних бобових культурах, однак згодом і ця інформація не підтвердилася.

Тепер німецька влада і вчені попереджають, що джерело інфекції, можливо, не знайдуть ніколи.