Суд над Луценком набирає обертів

Юрій Луценко Копирайт изображения unian
Image caption Юрій Луценко на суді

Суперечлива ситуація склалася у Печерському суді у Києві, який у четвер продовжив розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Кілька разів судді виходили до дорадчої кімнати, аби розглядати клопотання про відвід судді Сергію Вовку.

Екс-міністр стверджує, що суддя має безпосередню особисту зацікавленість у винесенні Луценку обвинувачувального вироку.

Пан Луценко заявив, що коли він був керівником МВС, ''проти Сергія Вовка було порушено кримінальну справу за підробку рішення суду, викрадення цивільної справи і шахрайське заволодіння земельною ділянкою в 70 гектарів''.

Представники прокуратури зі свого боку заявили, що аргументи пана Луценка є непідтвердженими і є тиском на суд.

Тим часом перший заступник голови парламентського комітету з боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль сказав Бі-Бі-Сі, що ще 2009 року на сайті прокуратури Києва з’явилося повідомлення про порушення кримінальної справи проти одного із суддів Печерського суду. Але згодом, мовляв, це повідомлення було стерте.

''До комітету надійшли документи, що це був саме суддя Сергій Вовк. Комітет зробив запит до генерального прокурора Віктора Пшонки, аби він підтвердив або спростував цю інформацію. Але відповіді й досі не має''.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

За словами пана Москаля, наразі невідомо, куди поділася кримінальна справа проти судді.

Сам Сергій Вовк неодноразово заперечував свою причетність до кримінальної справи.

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Луценка у листопаді 2010 року. Вона звинуватила його у незаконному нарахуванні пенсії своєму водію, в незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи щодо отруєння тоді ще кандидата у президенти Віктора Ющенка у 2004 році.

На попередньому засіданні Печерського суду пан Луценко заявив, що він знає про вказівку засудити його до 8 років. В інтерв'ю інтернет-виданню ''Українська правда'' екс-міністр сказав, що ця інформація з адміністрації президента була підтверджена поінформованими людьми у Печерському суді.

Влада спростовує тиск на опозицію

Тим часом представники адміністрації президента заперечують переслідування опозиції з політичних мотивів, наводячи як аргумент затримання деяких представників чільної влади за корупцію і хабарництво.

Водночас міжнародні організації висловлюють занепокоєння розвитком політичної ситуації в Україні.

Напередодні кілька фракцій Європарламенту, які контролюють 80 відсотків голосів, узгодили спільний проект резолюції, де наголошується, що в Україні не втілені в життя принципи верховенства закону при розслідуванні кримінальних справ.

На думку аналітиків, це поганий сигнал для української партії влади, нагадуючи, що переломний момент у ставленні європейців до української влади настав наприкінці минулого року і був пов’язаний з активізацією розслідування справ Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.