Проект резолюції ООН засуджує насильство у Сирії

Британія і Франція представили проект резолюції ООН, яка засуджує придушення протестів у Сирії, однак не санкціонує жодних конкретних дій. Текст резолюції негативно сприйняли деякі члени Ради Безпеки ООН, які побоюються, що вона може стати першим кроком до військового втручання.

Копирайт изображения AP
Image caption Протестувальники вимагають відставки президента Башара аль-Ассада

Проект резолюції ООН, представлений Британією і Францією, за підримки Німеччини і Португалії, засуджує систематичні порушення прав людей у Сирії.

Він вимагає, аби насильству було покладено край, а в країну допустили гуманітарних працівників.

Документ також наголошує, що єдиним вирішенням кризи є процес, ключову роль в якому відіграватиме сама Сирія.

Таке формулювання оглядачі називають спробою задовольнити тих членів Ради Безпеки, які не бажають ще однієї інтервенції, на зразок лівійської.

Тим не менше, Росія висловила жорстку опозицію запропонованій резолюції, і може застосувати своє право вето, аби її заблокувати, повідомляють кореспонденти.

Раніше прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон сказав, що проект резолюції сфокусований на "засудженні репесій" і вимагає "відповідальності й гуманітарних дій".

"Якщо хтось проголосує проти тієї резолюції або спробує накласти вето, це залишиться на їхній совісті," - додав він.

Біженці

Тим часом прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна не закриватиме свої кордони для сотень біженців із Сирії.

Люди, що перетинають турецький кордон тікають з північного сирійського міста Джіср аль-Шугур через повідомлення, що сирійська армія готує там військовий напад.

Водночас мешканці, які лишилися у місті, спорудили на доргах перешкоди, аби зупинити поурядові сили.

Уряд пообіцяв, що рішуче відновлюватиме контроль над тією територією. Влада Сирії каже, що там було вбито 120 представників сил безпеки.

Правозахисні групи заявляють, у ході протестів в Сирії проти правління президента Башара аль-Ассада, які розпочалися у лютому, було вбито понад тисячу людей.