Німеччина не видала Дем'янюка Іспанії

Іван (Джон) Дем'янюк Копирайт изображения AP
Image caption Іван (Джон) Дем'янюк відкидає всі звинувачення

Суд у Мюнхені не дозволив екстрадицію Івана (Джона) Дем'янюка до Мадрида, де іспанський суд домагався його видання за звинуваченням у воєнних злочинах.

Як передає агентство Ассошіейтед Прес, цитуючи речницю, німецький суд поставив під сумніви докази, надані іспанським судом, а також юрисдикцію Іспанії у цій справі.

Рішення було оголошено 31 травня.

Як повідомляється, суддя Національного суду Іспанії Ізмаель Морено у січні висунув звинувачення 91-річному Івану (Джону) Дем'янюку у геноциді і злочинах проти людства у концентраційному таборі Флоссенбург на півдні Німеччини, де, за словами судді, утримували 155 іспанців, з яких 60 - померли.

Німеччина попросила Іспанію надати інформацію щодо того, як ці люди померли і коли, аби визначити чи міг пан Дем'янюк бути причетний до цих злочинів. Однак Мадрид, за словами німецького суду, не зміг надати необхідних даних.

Також у Мюнхені заявили, що злочини, в яких іспанці звинувачують Івана Дем'янюка, були скоєні на території Німеччини, таким чином поставивши під сумнів юрисдикцію Іспанії у цій справі.

12 травня суд у Мюнхені визнав Івана Дем'янюка винним у співучасті в убивстві понад 28 тисяч людей у таборі смерті Собібор у Польщі на тій підставі, що він служив там охоронцем, і засудив його до ув’язнення терміном на 5 років.

Суд вирішив, що для визнання його винним достатньо того факту, що він був присутнім у таборі смерті.

Пан Дем’янюк заперечує, що працював охоронцем у будь-якому таборі. Суд ухвалив звільнити його на час оскарження рішення суду.

Як повідомляє АП, під час суду у Мюнхені свідок Алекс Нагорний у своїх свідченнях заявив, що він служив з паном Дем’янюком у концентраційному таборі Флоссенбург на півдні Німеччини, але на процесі він не міг впізнати Дем’янюка, твердячи, що людина на суді – "точно не він".

Німецький суд твердять, що Флоссенбург був концтабором, там в'язнів не вбивали, а змушували тяжко працювати. Тисячі людей померли там не тому, що їх вбили, а через жахливі умови, в яких вони перебували.

Відповідно охоронців табору не можна звинувачувати у вбивствах – вважає суд.

"Працювати охоронцем у концентраційному таборі, а не у так званому таборі смерті, недостатньо для звинувачення у вбивствах", - цитує АП рішення суду.

Новини на цю ж тему