Білоруські водії блокують кордон з Польщею

Білоруські водії заблокували пункт перетину кордону з Польщею, повідомляє агенція "France Presse".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Білоруські водії протестують другий день поспіль

У такий спосіб люди протестують проти заходів уряду з подолання економічної кризи, яка дедалі загострюється.

Зокрема, їх обурюють нові правила, ухвалені напередодні, які обмежують експорт палива та деяких інших товарів до сусідніх країн. Такими заходами влада сподівається зменшити інфляцію та вдовольнити внутрішній попит.

У понеділок близько сотні водіїв заблокували пункт "Брузгі" на кордоні Білорусі та Польщі, що розташований біля міста Гродно. Інформація про протест надходить переважно з опозиційних білоруських ЗМІ.

Напередодні там також відбувся протест, який, за повідомленнями опозиційної преси, розігнав ОМОН. Відео-ролик з протестами з’явився на деяких інтернет-сайтах. Люди, побачивши ОМОН, бралися за руки та починали співати пісні.

Є інформація про 14 затриманих.

Місце для протесту білоруси обрали не випадково: саме прикордонна торгівля з Польщею є джерелом прибутку для багатьох мешканців міста Гродно.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На опозиційних білоруських сайтах розгін протесту називають "силовим" та "жорстоким"

Західні оглядачі звертають увагу на те, що протест відбувається у дуже контрольованій державі, якою четвертий термін поспіль керує авторитарний президент Аляксандр Лукашенка.

Водночас нинішню економічну кризу в Білорусі називають найбільшою за 17 років президентства пана Лукашенки. Її спричинило, зокрема, і підвищення ціни на російські енергоресурси.

Наприкінці травня Білорусь девальвувала рубль, а деякі розрахунки всередині країни дозволили здійснювати у валюті. Деталі тут.

Мінськ не раз звертався за фінансовою допомогою до Росії, але зрештою Білорусі вдалося домовитися про надання кредиту з Євразійським економічним співтовариством. Йдеться про 3 мільярди доларів.

Крім того, Білорусь звернулася із проханням про надання кредиту до Міжнародного валютного фонду. У понеділок свою роботу завершує місія МВФ у Білорусі, за підсумками якої буде ухвалене рішення про фінансову допомогу. Подробиці тут.