Євразійський тур Ху Цзіньтао: зв’язки та надії

Інтернет-портал "China.org.cn" вміщує матеріал під заголовком "Євразійський тур Ху зміцнює зв’язки і підживлює надії", присвячений турне, яке китайський лідер Ху Цзіньтао розпочав напередодні і у програмі якого візити до Казахстану, Росії та України.

Копирайт изображения AFP
Image caption Нурсултан Назарбаєв особисто зустрів Ху Цзіньтао в аеропорту

Автор матеріалу, Фенг Ююнь, є директором департаменту в китайському Інституті сучасних міжнародних відносин. У своєму матеріалі він аналізує значення візитів до кожної з трьох країн.

Описуючи поїздку китайського лідера до Росії, автор пише, що "візит президента Ху до Росії вважають обнадійливим кроком для просування стратегічного партнерства на вищий рівень".

В рамках візиту до Казахстану Ху Цзіньтао також візьме участь у саміті Шанхайської організації співпраці (ШОС), який пройде у Астані. На тій зустрічі держави-учасниці регіонального об’єднання планують ухвалити заяву до десятиріччя організації, де пропишуть цілі та перспективи ШОС на найближчі роки.

Це особливо важливо для Китаю, пише Фенг Ююнь, оскільки саме Пекін головуватиме в ШОС з червня цього року.

Україна хоч і буде останнім пунктом у турне китайського лідера, але, як зазначає "China.org.cn", ця поїздка матиме велике значення: "оскільки це перший візит до країни високого китайського лідера за 10 років".

Україну у матеріалі називають країною з "великим економічним потенціалом та значним регіональним і міжнародним впливом". У статті звертають увагу на те, що президент України Віктор Янукович приділяє велику увагу відносинам з Китаєм.

"Китай також приділяє значну увагу китайсько-українським відносинам. Він розглядає Україну як надійного партнера", - йдеться у статті.

На підтримку тези про зміцнення українсько-китайської співпраці автор, зокрема, наводить дані про торгівлю між Києвом та Пекіном: за чотири перші місяці цього року її обсяг перевищив три мільярди доларів США, це майже в півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Інше китайське видання, "China Daily", опублікувало на своєму сайті матеріал про початок візиту Ху Цзіньтао до Казахстану.

Автор статті звернув увагу на те, що казахський президент Нурсултан Назарбаєв особисто зустрів китайського колегу в аеропорту, що є ознакою "дружби між двома країнами".

Обидва лідери наголошують на потребі розширювати співпрацю в усіх сферах з огляду на регіональний вплив обох держав.