Кава не шкодить серцю?

Вчені стверджують, що жінки з хворим серцем, які випивають кілька чашок кави на день, живуть стільки ж які і ті, хто утримується від вживання напою.

Image caption Згідно з дослідженнями, кава не шкодить людям із серцево-судинними захворюваннями

Результати дослідження, опубліковані в американському виданні Journal of Clinical Nutrition, додали сумнівів до твердження, ніби кава з кофеїном шкідлива для людей, що схильні до серцево-судинних захворювань.

Згідно з результатами, кількість смертей серед любительок кави не перевищує цей показник серед тих, хто не пив її протягом періоду спостереження, повідомляє Рейтер.

Таким чином, вчені не виявили жодного зв'язку між споживанням кави і загрозою смерті від серцевого нападу чи інсульту для жінки - це стосується навіть тих, хто пив по чотири і більше чашок на день.

Але автори дослідження визнають, що його не можна вважати таким, що репрезентує усіх жінок із серцево-судинними хворобами, оскільки об'єктами вчених були лише медсестри.

"Наші результати встановлюють, що пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями можна пити каву, але дуже хотілося б повторити дослідження серед інших груп населення," - сказала Естель Лопез-Гарсія з іспанського Universidad Autonoma de Madrid, яка очолювала дослідження.

В ході спостережень вчені зосередили свою увагу на майже 12 тисячах медсестер, які в період із 1976 до 2002 року пережили інсульт чи мали інші проблеми із серцем. 62 відсотки тиж жінок продовжували пити каву після встановлення діагнозу. Загалом, до 2004 року померло 1159 медсестер.

Водночас, вчений із Університету Торонто Ахмед Ель-Сохемі стверджує, що ці дослідження не виключають каву із переліку можливих причин серцево-судинних недуг, принаймні для частини людей, бо вони не враховують індивідуальних генетичних особливостей.

Раніше дослідники із Нідерландів стверджували, що кава у поєднанні із сексом збільшує ризики інсульту.

Новини на цю ж тему