Італійці виступили проти ядерної енергії

Громадяни Італії активно проголосували на референдумі, що, як виглядає, рішуче відхилив ядерну енергетику. Таку заяву зробив прем'єр-міністр країни Сильвіо Берлусконі.

Копирайт изображения Other
Image caption Італійці проголосували за відмову від ядерної енергетики

За його словами, активність електорату перевищила необхідні 50%, а тому країні "доведеться попрощатися з ... ядерною енергетикою" і перейти на відновлювані джерела енергії.

Пан Берлусконі раніше висловлював наміри відновити роботу атомних реакторів, які були виведені з експлуатації у 1980-х, після Чорнобильської катастрофи.

Він закликав італійців бойкотувати референдум, але, як виглядає, тепер прем'єр-міністр Італії готується до поразки на референдумі.

Згідно з даними італійського міністерства внутрішніх справ, у референдумі взяли участь 57% виборців, які проігнорували заклик пана Берлусконі не голосувати.

Попередні результати референдуму свідчать, що італійці проголосували за відмову від законодавства, запровадженого паном Берлусконі.

"Чітке послання" П'єрлуїджі Берсані, лідер лівоцентристської Демократичної партії, сказав, що результати референдуму "надзвичайні" і що вони завдадуть ще одного удару по позиція пана Берлусконі після поразки його кандидатів на місцевих виборах минулого місяця.

"Уряд і Берлусконі мають добре над цим замислитися. Після місцевих виборів, а тепер ще й референдумів бездіяльність із їхнього боку була би безвідповідальна", - додав пан Берсані, який вважає, що прем'єр-міністр має піти у відставку.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Останнє питання референдуму - про імунітет міністрів від судового переслідування - особливо цікавий панові Берлусконі

Опоненти ядерної енергетики кажуть, що громадську думку в Італії остаточно переконала катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" в березні, хоча італійці відхилили атомну енергію ще референдумі, проведеному невдовзі після аварії нам ЧАЕС 1986 року.

Як і Японія, Італія лежить у сейсмічно активній зоні, але уряд наполягав на тому, що ядерна енергія необхідна для забезпечення приблизно 20% енергетичних потреб країни до 2020 року.

Німеччина і Швейцарія вже оголосили поетапне закриття своїх атомних реакторів, тоді як інші країни - зокрема, Великобританія і Франція - залишаються прихильниками атомної енергетики.

Докладніше - про АЕС у різних країнах світу

На референдум в Італії було винесено також два питання про урядові плани приватизувати систему водопостачання і ще одне питання про імунітет міністрів від судового переслідування.

Останнє питання є для пана Берлусконі особливо болісним, бо йому загрожують чотири окремі судові процеси.

Новини на цю ж тему