Лукашенка кинув виклик протестам у соціальних мережах

Президент Лукашенка не буде спокійно спостерігати Копирайт изображения AFP
Image caption Президент Лукашенка не буде спокійно спостерігати

Білоруський президент Аляксандр Лукашенка сказав, що "жорстоко боротиметься" з активістами опозиції, які через соціальні мережі намагаються організувати вуличні протести.

Як повідомляють наші кореспонденти, закликів до масових протестів стає все більше після того, як пан Лукашенка вдався до низки економічних кроків у намаганнях приборкати фінансову кризу, що призвело до девальвації білоруської валюти.

Серед запроваджених заходів - обмеження на вивезення з країни на продаж цигарок, пального та інших товарів.

Влада побоюється, що торгівля призведе до браку товарів на білоруському ринку, оскільки після девальвації деякі із них стали дешевшими, ніж в сусідніх країнах.

На минулих вихідних десятки людей протестували на кордоні із Польщею, заблокувавши перетин кордону. Згодом їх розігнала міліція.

Лукашенка, який керує країною вже 16 років, застеріг, що вдасться до "жорстких кроків":

"Вони організовують протести, тому що ми не дозволяємо їм вивозити за кордон пальне, цигарки та інші товари. Ми колись цих людей називали спекулянтами. Вони і є спекулянти. І вони хочуть, щоб я сидів і на все це спокійно дивився?" - наголосив президент Лукашенка.

Захід проти Лукашенки

Після переобрання на четвертий термін минулого грудня у Мінську відбулась акція протесту, яку розігнала міліція, заарештувавши десятки учасників, серед яких були і інші кандидати в президенти.

Західні уряди скритикували дії білоруської влади, застосувавши проти Мінська санкції. У вівторок США подовжили ще на рік санкції щодо керівництва Білорусі, запроваджені ще 2006-го року. Президент Обама наголосив, що події останніх місяців у Білорусі демонструють відкат від демократії.

Тепер Мінськ, який опинився у скрутному фінансовому становищі, сподівається на допомогу Росії та Міжнародного валютного фонду, який у понеділок завершив свою двотижневу місію у Білорусі.

Імідж пана Лукашенки на Заході заважає швидкому виділенню кредиту МВФ.

Тим часом у вівторок розпочався судовий процес над білоруським кореспондентом польської газети за звинуваченнями в наклепі та образах президента Лукашенки у своїх статтях. Якщо Анджея Пошобута з Gаzeta Wyborcza визнають винним, його можуть засудити до 4 років позбавлення волі.

Новини на цю ж тему