S&P: Греція - найгірший позичальник у світі

Під час обговорення надання нової міжнародної кредитної допомоги Греції, рейтингова агенція Standard&Poor's заявила, що ця країна найменше заслуговує на кредити серед усіх країн світу.

Image caption Невідомо, чи отримає Греція нові позики, але нові протести точно будуть

Експерти агенції, дані якої беруться до уваги як міжнародними, так і приватними інвесторами, понизили довгостроковий кредитний рейтинг Греції до найнижчого можливого - ССС. У Standard&Poor's також дійшли висновку, що до 2012 року Греція має пережити принаймні один дефолт.

"Вірогідність одного чи кількох дефолтів у Греції зараз є досить високою, і тому було ухвалено рішення понизити рейтинг", - йдеться у повідомленні агенції.

Разом із тим, у Міністерстві фінансів Греції, коментуючи останні висновки Standard&Poor's, заявили, що експерти агенції зовсім не врахували ті зусилля, яких доскладає грецький уряд, аби подолати фінансову кризу:

"Експерти рейтингової агенції не взяли до уваги ті інтенсивні консультації, які нині відбуваються між фінансовими інституціями країни та МВФ з метою опрацювати програму для порятунку економіки Греції у найближчі роки".

Нині Греція намагається отримати нову позику від МВФ та ЄС на загальну суму у 110 мільярдів євро. Аби отримати цю позику, грецький уряд вже заявив про готовність до подальшого скорочення бюджетних видатків та підвищення податків. Водночас у середу грецькі профспілки планують провести черговий загальнонаціональний страйк проти політики бюджетної економії, яку втілює уряд.

Остаточне рішення щодо нової допомоги Греції має бути ухвалене на саміті керівників країн Євросоюзу 23 червня.

Минулого року МВФ та ЄС вже ухвалювали рішення про надання Греції фінансової допомоги на майже 150 мільярдів доларів, із яких внесок країн Євросоюзу складав більше половини.

Це викликало жорсткі суперечки як між країнами-членами ЄС, так і всередині окремих країн, громадяни яких не бажають оплачувати помилки грецького уряду із власної кишені.