Фейсбук спростовує втрату користувачів

Facebook

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Критики говорять, що кількість користувачів може зростати, але гроші Фейсбуку вони не приноситимуть

Фейсбук заперечує повідомлення про те, що він втрачає користувачів.

Компанія твердить, що кількість користувачів мережі зростає, і більше половини з них заходять на свою сторінку щодня.

"Ми дуже задоволені своїм зростанням", - заявляють представники соціальної мережі.

Водночас, за даними сайту "Inside Facebook", продовж травеня мережа втратила близько шести мільйонів користувачів у США, півтора мільйони в Канаді і сто тисяч у Великобританії. Однак у Фейсбуку до цієї статистики ставляться спокійно.

"Час від часу ми бачимо історії про те, що Фейсбук втрачає своїх користувачів у деяких регіонах. Деякі з цих висновків, базовані на одній з наших технологій, що підраховує скільки реклами прочитали користувачі Фейсбуку. Ця технологія не створена для підрахунку користувачів мережі", - йдеться у заяві Фейсбук.

Представники мережі твердять, що кількість користувачів Фейсбук у світі постійно зростає. Зараз до мережі активно приєднуються люди з Індії, Філіппін і Індонезії. А щодо користувачів у США, то їхня кількість у травні зросла, - такі дані лічильника comScore, на який орієнтуються у Фейсбук.

Водночас, британський часопис "Дейлі телеграф" пише про ймовірні причини того, чому люди можуть відмовлятися від своєї сторінки в мережі.

"Ця вечірка на пляжі у Майорці була весела, але про неї зовсім необов'язково знати босу", - пише автор матеріалу. Він говорить, що одна справа - коли людина не працює і використовує Фейсбук для спілкування з друзями. А інша - коли людина вже виходить на роботу. Тоді з новими колегами необхідно тримати дистанцію, а це важко робити, коли у мережі можна легко знайти фотографії з різноманітних вечірок.

Також фахівці вважають, що можливим "початком кінця Фейсбуку" може стати переорієнтація на інші ринки. Десятки мільйонів мешканців Індії і Філіппін приєднуються до мережі кожного року. Однак журналіст говорить, що "веб-сторінки оцінюються за кількістю користувачів, замість того, щоб рахувати скільки грошей приносить кожен, хто сідає за комп'ютер - так ніби багатий мешканець Каліфорнії і індійський студент в інтернет кафе у Калькутті - це одне і теж саме".