Греки вийшли на страйк проти скорочення витрат

У Греції у середу проходить загальнонаціональний страйк та масові протести проти нових заходів економії, які цього дня обговорюють у парламенті.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Протестувальники почали збиратися під парламентом дуже рано. Поліція намагається стримати учасників акції

Через страйк порушена робота транспорту (крім авіаційного), не виходять в ефір телевізійні та радіопрограми.

Крім того, учасники антиурядових протестів оточили парламентську будівлю, щоби завадити депутатам взяти участь у засіданні.

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу має переконати парламент ухвалити нову 5-річну програму підвищення податків та скорочення витрат, щоб і надалі отримувати допомогу Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду.

Напередодні, під час обговорення надання нової міжнародної кредитної допомоги Греції, рейтингова агенція Standard&Poor's заявила, що ця країна найменше заслуговує на кредити серед усіх держав світу.

Експерти агенції також понизили довгостроковий кредитний рейтинг Греції до найнижчого можливого – ССС – та дійшли висновку, що наступного року та країна має пережити дефолт. Детальніше тут.

Провал грецького уряду?

Як передає Малкольм Брабант з Афін, навколо будівлі парламенту зібралися протестувальники. Люди роблять на адресу політиків образливі жести та називають їх "злодіями".

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі ситуацію в Греції загострив вихід з правлячої соціалістичної партії депутата Георгіоса Ліаніса, який сказав, що більше не вірить в економічну політику уряду. Пан Ліаніс заявив, що уряд зазнав невдачі і приховує правду від людей.

Вчинок пана Ліаніса послабив провладну більшість у парламенті, тоді як ще один депутат-соціаліст заявив, що може проголосувати проти нової програми скорочення витрат та приватизації державної власності.

Протестувальники під парламентом пообіцяли вивести у середу на вулиці десятки тисяч людей.

Вони, так само як і профспілки, які оголосили страйк, хочуть змусити уряд відмовитися від нової програми жорсткої економії. Натомість прем’єр-міністр Папандреу такого наміру не має.

В одному з нещодавніх інтерв’ю грецький прем’єр порівняв становище у Греції зі становищем у країні, яка веде війну, і сказав, що має намір її виграти.

Втім, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, люди втрачають віру у свого лідера. Вперше за тривалий час за даними опитувань громадської думки соціалістична партія пропустила вперед опозиційних консерваторів.