Місячне затемнення буде видно в Україні

Затемнення місяця Копирайт изображения AP
Image caption На період затемнення місяць набуває червоних кольорів

Спостерігати за повним затемненням місяця у середу ввечері можна буде в усій Україні. Фахівці говорять, що це унікальне явище для фотографів за умови чистого і безхмарного неба.

Місячне затемнення наступає тоді, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем і Місяць "входить" в тінь від Землі.

15 червня повне місячне затемнення розпочнеться о 22 годині і 22 хвилини. Часткове можна буде спостерігати на годину раніше.

Тривати повне затемнення буде майже дві години.

"Аби добре побачити затемнення, необхідно вийти на відкриту місцевість і взяти з собою бінокль чи маленький телескоп. Якщо небо буде безхмарним, то тінь Землі буде добре видно", - розповів Бі-Бі-Сі Микола Бурський, співробітник обсерваторії КНУ ім. Шевченка.

Водночас, пан Бурський сказав, що і без особливих приладів повне місячне затемнення теж можна буде побачити, тільки менш чітко.

Місячне затемнення - не дуже рідкісне явище, воно відбувається 2-3 рази на рік. Однак цього разу затемнення буде особливо довгим, останнього разу схоже за тривалістю місячне затемнення було одинадцять років тому. Видовище настільки захопливе, що кожного разу приваблює мільйони людей по всьому світу. Цього року його можна буде побачити у деяких частинах Європи, в Африці, Австралії і Центральній Азії.