4 тисячі сторінок для Тимошенко - це реально

Фахівець зі швидкого читання розповів, як можна швидко опрацьовувати тисячі сторінок кримінальних справ. У Юлії Тимошенко на це лишився час до п’ятниці.

Копирайт изображения AFP
Image caption В БЮТ кажуть, що Юлія Тимошенко таки читає по 4 тисячі сторінок кримінальних справ щодня

17 червня завершується термін, який суд дав екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко на вивчення тексту однієї з трьох кримінальних справ, порушених проти неї.

Йдеться про ту, в рамках якої пані Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень під час укладання "газових контрактів" з Росією у 2009 році. Минулого тижня суд дав лідеру опозиції близько 10 днів на ознайомлення.

У Генпрокуратурі тоді повідомили, що та справа нараховує "лише" 14 томів, причому "із чотирма з яких Тимошенко і її захисник ознайомилися ще на початку травня поточного року в суді". Решту матеріалів, повідомили у відомстві, представники Юлії Тимошенко сфотографували.

Як зазначила сама екс-прем’єр-міністр, вона має читати до четверга включно по кілька тисяч сторінок на день: "Ця унікальна суддя зобов'язала мене, враховуючи і першу, і другу справи, прочитати до 16 червня по 4 тисячі сторінок справи щодня, включаючи вихідні та нічний час".

Цього тижня лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко сказав, що Юлія Тимошенко таки читає по 4 тисячі сторінок на день.

Для Тимошенко немає неможливого?

І хоча на перший погляд такий обсяг читання видається фантастичним, керівник школи швидкого читання, кандидат психологічних наук В’ячеслав Красов розповів Бі-Бі-Сі, що це – реально. Адже використовуючи спеціальні техніки, людина може читати сторінку тексту у десятки разів швидше, ніж звичайно.

В. Красов: "Техніка швидкого читання засновується на тому, що людина слова, які вона читає, не читає зліва направо по літерам, вона їх розпізнає як картинки.

Після того, як упродовж життя людина багато разів прочитує ці слова, вони сидять у неї в пам’яті, як картинки. І з технікою швидкого читання людина знімає не одне слово, а групу, моментально складаючи з них думку".

Копирайт изображения Getty
Image caption Знайомий текст людина може "сканувати" по 5-6 тисяч слів на хвилину, - експерт

За словами експерта дуже велике значення має попередні навички читання та словниковий запас, який вже має людина. Саме це, вважає пан Красов, може допомогти і у випадку Юлії Тимошенко.

В. Красов: "Тимошенко – здібна людина, тому цілком можливо, що там в тексті, де інформація для неї знайома, вона сканує. А сканування може сягати 5-6 тисяч слів на хвилину. Там, де серйозна інформація, вона може читати буквально по рядках. Тобто, якщо людина багато працює з документами, то нічого дивного, що вона навчилася різати сторінки навпіл і схоплювати суть. Тобто я не бачу тут нічого надлюдського. Якщо людині треба і вона має здібності, і тим більше необхідність, то це цілком можливо".

Експерт радить Юлії Тимошенко та будь-кому в подібній ситуації мати чітку мету читання тексту: для чого він, яку інформацію треба з нього взяти.

Втім, пан Красов наголошує, що "див не буває", щоби швидко та змістовно читати треба: "щоб людина була читачем, а не раз на рік бачила книгу, а по-друге, їй потрібно зробити так, щоб її мозок був пластичним, гнучким".