Чого не варто робити у Фейсбуці

Джоан Фрейлл
Image caption Джоан Фрейлл загрожує два роки ув'язнення

Джоанну Фрейлл, присяжну, яка через через Фейсбук спілкувалася із обвинуваченою у суді, тепер саму засудили до восьми місяців позбавлення волі за неповагу до суду.

Джоанна Фрейлл сама визнала свою провину. Саме її спілкування у соціальній мережі із обвинуваченою Джеймі Сюарт призвело до того, що той судовий процес призупинили і скликали новий.

Джеймі Сюарт врешті визнали невинною у справі, пов'язаній із наркотиками, а от Джоанна Фрейлл тепер опинилась за ґратами.

Її випадок є прикладом небезпек, що приховані у Фейсбуку і яких його користувачі можуть не помічати.

Ось список основних причин, через які ви можете опинитися у халепі через Фейсбук.

  • Не додавайте у друзі людей, яких ви не знаєте

Додати в друзі? Подумайте перед тим, як натиснути "Так". Пані Фрейлл каже, що співчуття до обвинуваченої змусило її знайти її у Фейсбуку і згодом стати "друзями". Суд дізнався про цю "дружбу" і менш ніж за рік пані Фрейлл знову прийшла до суду, але тепер по інший бік - у ролі підсудної.

У Великій Британії це перша гучна судова справа, яка безпосередньо стосується соціальних мереж, але це вже не вперше користувачі вибирають "не тих" друзів. Нещодавно працівник в'язниці Натан Сінг був звільнений за те, що у нього в друзях на Фейсбук були в'язні у його тюрмі.

  • Не треба скаржитися у мережі на свого боса/клієнта

Одна жінка написала у себе в статусі на Фейсбук: "Боже мій! Я ненавиджу свою роботу!" Згодом вона ще й додала, як не любить начальника. Буквально за кілька годин їй нагадали, що її начальник серед її "друзів". Це він сам і зробив, додавши, що їй завтра приходити на роботу не треба. "Лист про звільнення я вже надіслав поштою. До речі, я не жартую", - написав обурений начальник.

Британський авіаперевізник Virgin також звільнив 13 членів екіпажу після того, як вони у Фейсбуку скритикували літаки компанії та облаяли пасажирів.

  • Не завантажуйте підозрілі фото
    Image caption Фейсбук може нашкодити, кажуть експерти

Перед тим, як завантажити свої фотографії, уважно перегляньте свої налаштування конфіденційності. Наприклад, налаштуйте свій профіль так, щоб ваші фото могли переглядати лише друзі (люди, яких ви знаєте).

Навіть голова британської розвідки MI-6 Джон Сойєрз не зміг впоратися з цим завданням - його дружина опублікувала сімейні фото, де видно їхніх дітей і місце розташування помешкання. Фото швидко зникли з Фейсбуку, однак все ж лишилися у пам'яті багатьох.

Працівник мерії в Уельсі вирішив пожартувати і опублікував на Фейсбук своє фото у нацистській формі. Незабаром його не жартома звільнили.

  • Не затримуйтеся довго на Фейсбук, коли ви на лікарняному

Якщо ви на лікарняному, то у соціальні мережі краще не заходьте. Жінка з Канади, яка перебувала на лікарняному через депресію, розповідає, як вона втратила виплати від своєї страхової компанії. Працівник аґенції знайшов на Фейсбуку її свіжі фото, де вона виглядала задоволеною життям - вдень ходила засмагати, а ввечері розважалася з друзями.

Інша жінка втратила роботу після того, як її боси побачили, що вона сидить у Фейсбуку. На роботі вона сказала, що настільки погано себе почуває, що не може працювати за комп'ютером, бо вона має лежати у затемненій кімнаті. Жінка потім доводила, що лежала у ліжку зі своїм смартфоном, але їй це не допомогло.

  • Не можна розповідати таємниці

Міністерство оборони Великої Британії закликає своїх працівників не розповідати нікому, навіть членам родини, таємну інформацію. Для цього міністерство розпочало цілу кампанію з відеороликом. На ньому матір працівника відомства ділиться таємною інформацією про свого сина на Фейсбук, а потім зустрічається з озброєним чоловіком у масці.

Новини на цю ж тему