Останнє поновлення: Четвер, 16 червень, 2011 p., 18:03 GMT 21:03 за Києвом

Грецький прем'єр "боротиметься до останнього"

Георгіос Папандреу каже, що намагається досягти консенсусу із усіма сторонами

Георгіос Папандреу каже, що намагається досягти консенсусу із усіма сторонами

Грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу пообіцяв "боротись до останнього" у намаганнях знайти підтримку новій програмі скорочень витрат, яка викликала хвилю протестів у країні.

Пан Папандреу промовляв по тому, як з'явились повідомлення, що не всі члени його партії підтримують ініціативи прем'єра.

"Я і надалі намагатимусь досягти консенсусу із усіма сторонами. Ми не можемо зійти зі шляху реформ", - наголосив Георгіос Папандреу.

Я і надалі намагатимусь досягти консенсусу із усіма сторонами. Ми не можемо зійти зі шляху реформ

Георгіос Папандреу

ЄС і МВФ вимагають ухвалення плану скорочень видатків для того, щоб надати Греції чергову порцію фінансової допомоги на суму 12 млрд євро, які потрібні для обслуговування зовнішнього боргу.

У середу десятки тисяч людей вийшли до стін парламенту в Афінах на знак протесту проти скорочень. Згодом акція переросла у сутички із поліцією.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Згідно з повідомленнями, опозиційна консервативна партія Нова Демократія називала передумовами створення уряду національної єдності відставку пана Папандреу з посади прем'єр-міністра і перегляд домовленостей з ЄС і МВФ.

У вівторок із соціалістичної партії ПАСОК Георгіоса Папандреу вийшов один депутат парламенту, а ще один погрожує голосувати проти нової програми скорочень бюджетних видатків і продажу державного майна. Зараз ПАСОК має 155 депутатів у парламенті на 300 місць.

У середу пан Папандреу провів також переговори з президентом Греції Каролосом Папульасом і заявив, що для впровадження непопулярної програми економічних заходів потрібні загальнонаціональні зусилля.

Заклик із Франції

У середу президент Франції Ніколя Саркозі закликав європейських лідерів негайно домовитися про найкращий спосіб допомоги Греції задля стабільності в єврозоні.

Ніколя Саркозі

Саркозі вважає, що зволікання із допомогою Греції може зашкодити всій єврозоні

Заява пана Саркозі пролунала після того, як пропозиція надати Греції чергову порцію фінансової допомоги упродовж трьох років викликала суперечності всередині ЄС.

Деякі країни, серед яких і Німеччина, вимагають, щоб приватні банки, які є власниками грецьких державних облігацій, зробили свій внесок у фінансову допомогу Афінам.

Натомість Франція та інші країни, за підтримки Європейського центрального банку, занепокоєні тим, що у такому випадку Греція може оголосити дефолт, який потенційно може зашкодити міжнародній фінансовій системі.

У четвер на тлі побоювань щодо кризи в Греції євро знову різко впало на світових фінансових ринках.

За один день по відношенню до американського долара курс євро впав на понад 3% та на понад 1% по відношенню до швейцарського франка.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS