Чи законна військова операція в Лівії?

Вибухи у Тріполі Копирайт изображения AP
Image caption Вибухи у лівійській столиці Тріполі чутно майже кожного дня

Шість вибухів пролунало у лівійській столиці у четвер вранці. Поблизу резиденції полковника Каддафі здіймається дим.

Державне телебачення Лівії твердить, що мета повітряних атак НАТО - місце перебування Муаммара Каддафі, адже останні місяці літаки атакують саме територію поблизу його резиденції.

Крім того, лівійські мас-медіа твердять, що один із авіаударів зачепив автобус у місті Кікла, дванадцятеро людей загинуло. Місто Кікла знаходиться за сто п'ятдесят кілометрів від Тріполі.

Останні авіаудари лівійський уряд не коментував. НАТО заперечує, що ці авіаудари здійснили літаки альянсу.

Російський посланець Міхаіл Маргелов у четвер у Тріполі проведе переговори з урядом Лівії. Минулого тижня він зустрічався з представниками повстанських сил у Бенгазі.

Лівійський уряд заявляє, що готовий погодиться на припинення вогню і переговори, але за умови, що полковник Каддафі лишиться при владі. У Північно-Атлантичному альянсі говорять, що ця умова неприйнятна.

Обама захищає легітимність операції у Лівії

Барак Обама відкинув вимоги членів Конгресу, які говорять, що президент США має отримати схвалення з їхнього боку, аби продовжити військову операцію в Лівії. Білий Дім відповів, що США відіграють обмежену і допоміжну роль, і для цього не потребують затвердження Конгресу.

Десять конгресменів подали позов проти президента Обами, де звинувачують його у порушенні американського законодавства. Резолюція, що уповноважує вести війну вимагає, аби президент отримав схвалення від Конгресу протягом 90 днів з початку військової кампанії.