Сім'ю Мілошевича виселили з дому

Родичів колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича виселили з будинку, в якому вони проживали більше 12 років.

Копирайт изображения AP
Image caption Слободан Мілошевич на суді в Гаазі

За повідомленнями ЗМІ, Верховний суд Сербії ухвалив рішення ліквідувати майнові права дружини і дочки екс-президента Мір'яни і Марії на віллу, яка розташована в елітному районі Бєлграда - Деден'є.

Згідно з рішенням суду, вартість будинку, який Мілошевич купив у держави за 5 тисяч німецьких марок, була на момент придбання в 1999 році значно занижена.

Реальна ціна вілли на даний момент складає 120 тисяч євро і сім'ї екс-президента запропонували виплатити різницю між цими сумами. Члени сім'ї Мілошевича постали перед судом, як спадкоємці вілли.

Сам тодішній президент Слободан Мілошевич був скинутий 5 жовтня 2000 року учасниками масових демонстрацій в ході "Бульдозерної революції." Після цього він був виданий Міжнародному суду в Гаазі, де його судили за військові злочини, зокрема, масові розправи в Косово в 1999 році. Він помер в гаазькій в'язниці 2006 року.

Есперти нагадують, що після смерті екс-президента у його родині виникли серйозні суперечки щодо місця поховання Мілошевича. Син Марко і дружина Мір'яна заявили про необхідність його поховання в Росії, де вони проживали. Адже в Сербії овдовілу Мір'яну очікував арешт за зловживання владою.

Донька померлого - Марія, яка жила в Чорногорії, вважала, що екс-президента треба поховати саме в тій країні.

І лише Борислав – брат екс-президента і колишній посол Югославії в Москві – заявив, що Слободана Мілошевича потрібно поховати в Сербії.