Ще один екс-урядовець оголосив голодування

Валерій Іващенко, колишній виконувач обов'язків міністра оборони України, який перебуває під слідством, оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти, як він каже, упередженості суду.

Image caption Валерій Іващенко перебуває у тому ж СІЗО, що і Юрій Луценко

Відповідну заяву він зробив у Печерському суді Києва. Колегію суддів, яка розглядає справу Валерія Іващенка, очолює Сергій Вовк, суддя, якому неодноразово висловлював недовіру екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Заява пролунала після того, як суд учергове відмовився змінити запобіжний захід стосовно Іващенка із утримання у слідчому ізоляторі на підписку про невиїзд. Адвокати підсудного та він сам доводили різке погіршення здоров'я і необхідність лікування.

У залі суду Валерій Іващенко звинуватив суддів у тому, що вони, фактично, стоять на позиціях генеральної прокуратури.

"Я розумію, що використовувати правові механізми, механізми закону - немає можливості. Я змушений боротися, я змушений захищати свою честь і своє ім'я, і боротися за своє здоров'я і своє життя", - заявив він у залі суду.

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Валерія Іващенка у серпні 2010 року, звинувативши його у зловживанні владою і службовим становищем.

Валерія Іващенка, який працював в уряді до приходу до влади Віктора Януковича, звинувачують у незаконному ухваленні рішення про реалізацію майна судно-механічного заводу у Феодосії. За інформацією прокуратури, значна частина активів цього держпідприємства міноборони після проведення санації перейшла в приватні руки.

Валерій Іващенко своєї вини за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем на користь третіх осіб не визнає.

Новини на цю ж тему