Путін і Медведєв довірилися молодим дівчатам

Новий фотографом російського прем’єр-міністра Владіміра Путіна може стати колишня модель Яна Лапікова.

Копирайт изображения Getty
Image caption PR-технологи кажуть, що російському прем'єру створюють образ "альфа-самця"

На стрічках новинних агенцій вже з’явилися світлини, зроблені нею, тоді як вибір Яни Лапікової у якості особистого фотографа глави російського уряду викликав бурхливі дебати, зокрема, в інтернеті.

Найбільші суперечки викликають численні фотографії самої Яни Лапікової як моделі. Деякі з тих, що розміщені в мережі, є достатньо відвертими, зокрема, йдеться про рекламу білизни.

Натомість прес-секретар пана Путіна Дмітрій Пєсков сказав, що минуле нового фотографа не має жодного стосунку до її нинішньої діяльності, а поява вже третього особистого фотографа прем’єра викликана надзвичайним завантаженням двох інших. Дмітрій Пєсков також заперечив зв’язок між статтю фотографа та її обранням на посаду і сказав, що серед переваг Яни Лапікової - її згода працювати за "скромну державну зарплату" на відміну від багатьох інших колег.

Прес-секретар російського прем'єра також уточнив, що Яна Лапікова поки працює у якості стажера.

При цьому два інші особисті фотографи Владіміра Путіна – чоловіки. Це Алєксєй Дружинін та Алєксєй Нікольский.

Агенція Associated Press описує Яну Лапікову як "тендітну брюнетку з оливковою шкірою" і зазначає, що у 2008 році вона була фіналісткою конкурсу краси "Міс Москва". Крім цього, Яна Лапікова працювала моделлю у багатьох журналах. Деякі її відверті фотографії опубліковані на персональних сторінках у соціальних мережах в якості портфоліо.

Image caption Преса не вперше помічає, що у президента і прем'єра Росії - однакові ідеї і смаки

Агенція АР також нагадує, що за ті більше ніж 10 років, які Владімір Путін перебуває при владі в Росії, він часто з’являвся у ЗМІ в мужніх образах, як-от в якості пілота літака чи верхи з оголеним торсом. А торік студентки факультету журналістики Московського державного університету знялися в еротичному календарі, присвяченому главі уряду. На кожній його сторінці була фотографія дівчини у білизні з неоднозначними висловами чи питаннями, як наприклад: "Візьмете мене другим пілотом?". Детальніше тут.

Тим часом, російська преса пише, що і у президента Дмітрія Медведєва з'явилася дівчина - особистий фотограф. Катерина Штукіна працювала раніше в "Известиях".

Прес-секретар президента Наталія Тімакова в інтерв'ю "Комсомольской правде" вирішила непрямо підкреслити, чим президентський фотограф відрізняється від прем'єрського: "Я би підкреслила слово "фотограф", бо Катя - незаперечний професіонал. Вона добре відома своїми репортерськими роботами ".