Париж і Берлін: план порятунку Греції якомога швидше

Лідери Німеччини та Франції Копирайт изображения Reuters
Image caption Лідери Німеччини та Франції підтримують програму реформ грецького уряду

Лідери двох найбільших економік єврозони, Німеччини та Франції, сказали, що хочуть ухвалити новий план порятунку Греції якомога швидше.

Французький президент Ніколя Саркозі сказав, що гаяти часу більше не можна, оскільки ситуація щоденно погіршується.

Німецький канцлер Ангела Меркель сказала, що обоє лідерів домовились, що намагатимуться досягти згоди на наступному саміті Європейського Союзу 23-24 червня.

Вони провели зустріч у Берліні після того, як їхні уряди не змогли дійти згоди щодо наступних кроків у порятунку Греції, яка потерпає від економічної кризи.

Читати: 10 пунктів про кризу в Греції

Лідери Франції та Німеччини намагаються уникнути дефолту у Греції, який потенційно може зашкодити всій міжнародній фінансовій системі.

Курс євро щоденно падає по відношенню до головних світових валют.

Ангела Меркель підтримала економічні реформи грецького прем'єра Георгіоса Папандреу, які в його країні викликали хвилю протестів.

Берлінський кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що пані Меркель дала зрозуміти, що необхідно досягти компромісу, щоб комерційні банки взяли суттєву частку фінансової допомоги на себе.

Перестановки

Копирайт изображения Reuters
Image caption Новий міністр фінансів - перші зміни у грецькому уряді

У самій Греції прем'єр-міністр Георгіос Папандреу призначив нового міністра фінансів, сподіваючись, що це допоможе проштовхнути у парламенті вкрай непопулярну програму скорочень, якої вимагає ЄС.

Новим міністром фінансів Греції став Евангелос Венізелос, який до цього працював на посаді міністра оборони.

Екс-міністра фінансів Георгіоса Папаконстантіну перевели у міністерство навколишнього середовища.

ЄС і МВФ вимагають ухвалення плану скорочень видатків для того, щоб надати Греції чергову порцію фінансової допомоги на суму 12 млрд євро, які потрібні для обслуговування зовнішнього боргу.

Китай допоможе

Тим часом китайський уряд сказав, що подолання економічної кризи в країнах єврозони є життєво необхідним для глобальної фінансової стабільності.

Заступник міністра закордонних справ сказала, що Китай підтримуватиме Європу, скуповуючи боргові зобов'язання та заохочуючи імпорт, водночас стимулюючи власну економіку, і назвала це взаємовигідним для обох сторін.

Новини на цю ж тему