Сирійська армія наступає на північ

Сирійські військові та танки увійшли до ще двох міст на півночі країни, продовжуючи військову кампанію проти невдоволених чинною владою.

Копирайт изображения AP
Image caption Перевірити інформацію з Сирії практично неможливо. Це фото зроблене камерою мобільного телефону одним із активістів опозиції

Державне телебачення показало солдатів, які входять до міст Маарат аль-Нуман та Хан Шейхун. Обидва розташовані вздовж центральної магістралі, яка з’єднує Дамаск із північчю країни. Це може свідчити про наміри армії відрізати повстанців від транспортної артерії.

Активісти опозиції повідомляють про тисячі людей, які залишили регіон перед самим наступом.

Водночас, жителі багатьох регіонів Сирії готуються знову вийти на вулиці після п’ятничної молитви, протестуючи проти правління президента Ассада.

Акції протесту у Сирії попри жорстку реакцію влади тривають вже четвертий місяць.

За приблизними оцінками опозиції з березня загинули майже 1300 протестувальників, ООН говорить про "щонайменше 1100 загиблих". Сили безпеки повідомляють про кілька сотень загиблих у своїх рядах.

Сирійський правозахисник Мустафа Оссо розповів агенції Associated Press, що сирійська влада щодня заарештовує до 300 людей – це переважно чоловіки старші 16 років.

Раніше генеральний секретар ООН Бан Кі Мун звернувся до президента Башара Ассада із закликом не вбивати свій народ.

Крок назустріч народу

Державне телебачення Сирії повідомило, що один із найближчих соратників президента Ассада відмовляється від свого бізнесу.

Кузен президента Рамі Махлуф, що контролює потужні будівельні фірми, готелі та найбільшу компанію мобільних телефонів, оголосив, що віддаватиме свої прибутки на доброчинність. Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що такий крок пана Махлуфа, якого критикує і засуджує опозиція, свідчить про тиск на уряд, який дедалі посилюється.

Рамі Махлуф входить до списку тих, проти кого Європейський Союз застосував санкції із замороженням активів та забороною на подорожі до ЄС.