Європа сперечається про план порятунку Греції

Грецька економічна криза зачепить щонайменше п'ять інших країн Євросоюзу, попередив голова міністрів фінансів Єврозони.

Копирайт изображения AP

Прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер сказав, що Німеччина "грається з вогнем", маючи на увазі залучення приватних кредиторів до вирішення проблем з кризою.

Про це він сказав перед зустріччю міністрів фінансів країн Євросоюзу у Люксембурзі, де має розглядатися можливість надання Греції кредиту у розмірі 12 мільярдів євро задля порятунку економіки.

Ці кошти мають бути надані у рамках спільної програми Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Греція гостро потребує цих грошей, оскільки інакше вона не уникне дефолту. Країна має розрахуватися перед кредиторами упродовж наступних кількох місяців.

Кошти їй будуть надані у разі, як грецький уряд запровадить низку болючих і непопулярних реформ, які спонукали людей вийти на вуличні протести.

План Меркель-Саркозі загрозливий?

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що приватні інвестори повинні долучитися до допомоги Греції, аби розділити тягар боргів.

Пані Меркель та фрацузький президент Ніколя Саркозі наголосили, що таке залучення повинно бути добровільним, але приватний сектор мав би продемонструвати свою солідарність.

Image caption Жан-Клод Юнкер попереджає про небезпечність плану порятунку Греції.

Водночас, Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю німецькому виданню "Suddeutsche Zeitung" заявив у суботу, що ця пропозиція схожа на "гру з вогнем", оскільки може дати неправильний сигнал рейтинговим агенціям, які вирішать, що Греція зазнала дефолту.

Найближчого вівторка грецький парламент розглядатиме питання недовіри новому уряду, що був сформований кілька днів тому, 17 червня. Тоді міністр оборони Євангелос Венізелос змінив на посаді міністра фінансів Георгіоса Папаконстантіну.

Однак ці перестановки в уряді не заспокоїли громадян. Тисячі людей у суботу біля будинку парламенту протестували проти заходів, спрямованих на економію бюджету.

Новини на цю ж тему