НАТО розслідує загибель мирних жителів у Лівії

Щонайменше п'ятеро людей загинуло у Тріполі, столиції Лівії внаслідок авіаудару сил НАТО, повідомляє представник лівійського уряду.

Копирайт изображения AFP

Бомба потрапила у триповерхову будівлю у спальному районі Сук ель-Джума на околиці Тріполі.

За повідомленнями лівійської влади, напад стався близько опівночі.

У НАТО розпочали розслідування цього інцидента. Речник альянсу Майк Брекен підтвердив Бі-Бі-Сі, що НАТО таки проводила операцію у ніч на неділю, 19 червня.

"Та територія могла бути позначена як житлова, але останнім часом війська Каддафі їх використовували для своїх командно-контрольних центрів", - сказав представник альянсу.

Також речник НАТО додав, що вони зі свого боку намагалися мінімізувати кількість жертв під час операції.

Північноатлантичний альянс твердить, що удар був завданий по батареї зенітних ракет.

Майк Брекен в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, что альянс глибоко шкодує у зв'язку із жертвами серед мирних жителів и вибачиться, якщо розслідування доведе, що люди загинули з вини НАТО.

"Наші пілоти роблять усе, щоб звести до мінімуму ризик для цивільних, але, звісно, його не можна звести до нуля під час військової операції", - заявив представник НАТО.

За повідомленнями кореспондента Бі-Бі-Сі у лівійській столиці Джеремі Боуена, у неділю його відвезли до лікарні, де продемонстрували тіла двох маленьких дітей, двох чоловіків і жінки.

Раніше на місці трагедії він бачив тіла двох загиблих.

Місцеві жителі стверджують, що у результаті авіанальоту загинули усі члени однієї сім'ї.

За словими Боуена, жертви серед мирного населення знову викличуть багато запитань щодо військової операції НАТО, яку розпочали у березні цього року.

Раніше повідомляли, що у четвер авіація НАТО помилково атакувала війська лівійських повстанців у місті Брега на сході Лівії.

З початком військової операції в Лівії повстанці та мирне населення неодноразово потрапляли під напади авіації НАТО.

Новини на цю ж тему