Футбольних фанів та бомжів поселять у намети

У Донецьку винайшли спосіб вирішення проблеми із безпритульними на час проведення Євро-2012. Цих людей планують поселити до спеціального наметового табору.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Проблему із безпритульними вирішуватимуть під час Євро-2012 усі міста. Донецьк знайшов вихід

Директор міського притулку для бездомних осіб Микола Федорук вважає, що гостям чемпіонату Європи з футболу не варто зустрічатися із донецькими бомжами.

"Приїде маса людей, які бачитимуть, як безхатченки десь там у смітниках колупаються. Це соромно, незручно, недобре для нас, - пояснив директор притулку. – Тому ми вийшли із ініціативою перед міським головою, щоб створити якісь умови хоча би на період ігор".

Бомжам - "табір праці й відпочинку"

Правоохоронці запропонували розмістити бомжів на території колишньої військової частини між Донецьком та Макіївкою.

"Там гарні умови – в казармі вода, опалення. Можна створити наметове містечко на літній період із харчуванням. Як раніше було – табір праці і відпочинку", - зазначив Микола Федорук. За його словами, перебування 200 безпритульних протягом двох тижнів у такому закладі обійдеться міському бюджету в 40 тисяч гривень.

Всього в області, за даними міліції, нараховується понад 16 тисяч людей без даху над головою. До обласного центру з‘їжджаються "люди вулиці" із інших міст та районів області. Життя безпритульних переважно проходить у пошуках теплого нічлігу та коштів на харчі й випивку. Головними джерелами доходу стають збирання металобрухту, порожніх пляшок, жебрацтво, дрібні крадіжки.

Щороку база даних поповнюється на 1,5-2 тисячі осіб – головним чином за рахунок тих, хто звільнився із місць позбавлення волі, кажуть у міліції.

Дати дах над головою всім, хто його потребує, влада не в змозі. В Донецькій області лише п‘ять спеціальних притулків, які здатні розмістити 115 волоцюг. Тому й шанси оселитися в "таборі праці і відпочинку" на час Євро-2012 має далеко не кожен донецький безпритульний.

Уболівальникам - "фан-кемпінг"

Наметовий табір, але за гроші, місцева влада також пропонує невибагливим уболівальникам, що приїдуть на футбольний чемпіонат.

Проект презентували у міськраді Донецька кілька місяців тому. Готелів та орендованого житла у місті не вистачає, тож влада запропонувала поселити гостей у фан-кемпінгу на околиці Донецька. Ліжкомісце в такому закладі коштуватиме від 15 до 30 євро на добу, обіцяють господарі. В обнесеному парканом містечку для гостей встановлять біотуалети, умивальники та душ. Таке містечко може прийняти до 5 тисяч гостей, які, на відміну від місцевих бомжів, харчуватимуться за власні гроші.

Раніше секретар міської ради Микола Левченко пропонував створити у наметовому містечку армійську атмосферу та запровадити підйом за командою і обов‘язкову ранкову зарядку. Але в Києві розкритикували такий потяг донеччан до військової романтики і порадили зосередитися на благах цивілізації для вболівальників.