МВФ попереджає про ризики не лише для Греції

Виклики, із якими нині зіткнулася світова економіка, загострюються і загрожують не тільки Греції - попереджає Міжнародний Валютний Фонд.

Копирайт изображения AP
Image caption Поки у Європі відбуваються протести проти порад МВФ, фонд попереджає про наступні негаразди у світовій економіці

Серед проблем, які найбільше турбують експертів фонду, крім загрози дефолту Греції, - суперечки щодо подолання бюджетного дефіциту в США та "перегріву" економік азійських країн.

Утім, в МВФ поки що не переглядають прогнози щодо розвитку світової економіки загалом, хоча й зменшили очікування щодо зростання американської та британської економік.

У МВФ також закликали світових лідерів докласти більших зусиль для розв’язання боргової проблеми Греції і загалом стабілізації європейських фінансів, а також швидшого вирішення бюджетної кризи у США.

"Ми не можемо дозволити собі такої розкоші, як зволікання із цими важливими рішеннями. Відкладати їх - означає гратися з вогнем", - заявив директор МВФ із монетарної політики та ринків капіталу Хосе Віналс.

Раніше МВФ вже попереджав, що у випадку, якщо Греція не зможе розрахуватися зі своїми боргами та оголосить дефолт, постраждати можуть не тільки фінансово слабкі Іспанія та Португалія.

"У разі виникнення якихось надзвичайних обставин на ринку, шок може поширитися і за межі єврозони", - попереджає МВФ у своєму останньому огляді поточної економічної ситуації в світі.

Водночас, експертів фонду непокоїть не тільки Європа.

Уряд Японії - третьої за розмірами економіки світу - намагається подолати наслідки руйнівних землетрусу, цунамі та аварії на АЕС у Фукусімі.

А у США, лідера світової економіки, тривають нескінченні дебати щодо способів подолання величезного бюджетного дефіциту. Відтак, МВФ зменшив свої прогнози щодо темпів розвитку цих двох країн.

Натомість темпи економічного зростання в азійських країнах і, передусім, Китаї, є надто стрімкими, що може призвести до різкішого падіння у разі економічної кризи.

"Надто великі капітали пересуваються надто швидко на ринки, що розвиваються", - попереджає МВФ. Одним із підтверджень на користь думки про "перегрів" азійських економік у МВФ називають пришвидшення інфляції. Подробиці тут

Минулими вихідними заступник голови президентської адміністрації Ірина Акімова у листі до президента Януковича висловила стурбованість зволіканням у переговорах із МВФ щодо надання Україні чергового траншу позики фонду. У цьому листі пані Акімова звертає увагу на те, що вже незабаром по допомогу фонду, крім Греції, можуть також звернутися Португалія та Ірландія. А тому, мовляв, якщо Україна не отримає кредиту МВФ зараз, то незабаром на ці гроші претендуватимуть інші країни:

"За песимістичного розвитку подій, МВФ необхідно буде спрямувати значні обсяги ресурсів на підтримку заходів зі стабілізації ситуації в цих країнах. Такі світові тенденції та припинення співпраці з МВФ можуть спровокувати в Україні розвиток ситуації, подібної до сценарію другої половини 2008 року", - попереджає представниця президентської адміністрації.

Новини на цю ж тему