Екс-президента Тунісу заочно засудили

Колишнього президента Тунісу Зін аль-Абідіна бен Алі заочно засудили до 35 років ув’язнення через 6 місяців після подій, які, як вважають, надихнули так звану "арабську весну".

Копирайт изображения Reuters
Image caption У день початку судового процесу над Бен Алі у залі суду зібралися протестувальники

Сам Бен Алі з січня перебуває у Саудівській Аравії після того, як залишив Туніс.

На Батьківщині його визнали винним у крадіжці та у незаконному володінні коштовностями і великими сумами грошей. Такий же вирок отримала і дружина Бен Алі, колишня перукарка Лейла Трабелсі. Її розкішний стиль життя став для багатьох тунісців символом корупції.

Сам екс-президент Тунісу через своїх адвокатів оприлюднив заяву, де спростував усі висунуті проти нього звинувачення і назвав себе жертвою політичної змови.

Окрім ув’язнення, Бен Алі та його дружину засудили до штрафу у більш ніж 65 мільйонів доларів. Суддя також сказав, що 30 червня буде винесений вирок за звинуваченням у нелегальному володінні зброєю та наркотиками.

Відомо, що прокурори просили для Бен Алі та його дружини найжорсткішого покарання. Агенція Reuters цитує туніського юриста, який не брав участь у процесі і який назвав вирок "найжорсткішим як для такого випадку".

Захисник Бен Алі назвав вирок "політично вмотивованим".

Бен Алі та його дружина поїхали з Тунісу 14 січня після тривалих протестів. Хоча згодом Туніс звернувся до Саудівської Аравії із запитом про екстрадицію, жодної реакції не було. І як зазначають оглядачі, дуже малоймовірно, що Ер-Ріяд видасть Бен Алі.

Бен Алі керував Тунісом упродовж 23 років. Масові протести проти його правління розпочалися наприкінці минулого року. Людей обурювало високе безробіття, високі ціни та репресивна політика уряду.