Британії навряд чи вдасться скоротити кількість мігрантів

Передвиборчі обіцянки щодо скорочення кількості мігрантів у Британії "на десятки тисяч" вже до 2015 року можуть "виявитися недосяжними". Такими є висновки дослідження здійсненого групою експертів Оксфордського університету.

Image caption Не всі мігранти потрапляють до Британії під кузовом вантажівок, проте і тих, хто приїздить туди за робочими та студентськими візами - забагато

Прем’єр-міністр Британії Девід Камерон та міністр внутрішніх справ Тереза Мей обіцяли зменшити кількість мігрантів, що прибувають до Британії щороку, із нинішніх 242 тисяч до менш, ніж 100 тисяч осіб. Проте, згідно із останніми розрахунками експертів, у 2015 році кількість нових мігрантів у Британії складе не менше 165 тисяч.

Коаліційний уряд із консерваторів та ліберальних демократів планували зменшити притік мігрантів за рахунок меншої кількості дозволів на роботу, студентських віз, а також скорочення кількості членів родин осіб, що в’їхали до Британії із країн за межами Європейського Союзу. Крім того, британський уряд також мав наміри ужорсточити процедуру отримання громадянства, аби зменшити кількість мігрантів, що вирішують залишитися у Британії.

Утім, всі ці заходи, за підрахунками експертів Оксфордського університету, дозволять скоротити кількість мігрантів, що потрапляють у Британію за робочими візами лише на 11 тисяч осіб, і ще 56 тисяч осіб – за студентськими візами. Ще 8 тисяч осіб можуть не потрапити до Британії через ужорсточення вимог щодо в’їзду членів родин, а ускладнення процесу отримання дозволу на проживання та громадянства не дасть ефекту аж до 2016 року.

"Нинішня політика уряду може знизити чисту міграцію у кращому разі на 75 тисяч осіб. Це означає, що до поставлених цілей не вистачає ще понад 67 тисяч", - каже керівник групи дослідників Оксфордського університету доктор Скотт Блайндер. Він також твердить, що у разі, як уряд хоче втілити свої плани щодо скорочення кількості мігрантів, він буде змушений вдатися до більш жорстких обмежень.

"Тіньовий" міністр внутрішніх справ Іветта Купер заявила, що висновки експертів лише підтверджують тезу про "цілковитий безлад" у міграційній політиці Британії, що її провадить чинний уряд.

"Минулого тижня ми дізналися, що зміни у системі отримання студентських віз коштуватимуть британській економіці 2,4 мільярдів фунтів, і все одно скоротять чисту міграцію лише на половину від того, що обіцяв уряд. В основі міграційної політики - хаос, плутанина, суперечки між урядовцями і суперечливі оцінки", - заявила пані Купер.

Міністр внутрішніх справ "тіньового уряду" також нагадала, що через політику бюджетної економії, запроваджену нинішнім урядом, у Британській прикордонній службі скоротили 5 тисяч працівників, а сама служба вже 5 місяців працює без керівника.