Британці вирахували, скільки пити після 65 років

келих шампанського Копирайт изображения Getty
Image caption Випити зайвий келих шампанського можна дозволити собі не в кожному віці

За даними дослідження, яке було проведене медиками Королівського коледжу психіатрії, британці у віці більше 65 років можуть вживати щонайбільше півтора юніта алкоголю на день.

За британськими мірками, один юніт алкоголю дорівнює 10 мілілітрам. Рекомендована медиками кількість відповідає приблизно половині пінти пива (приблизно 300 грам) або невеликому бокалу вина.

Поява доповіді зумовлена поширенням такого явища в британському суспільстві, як "непомітна залежність" від алкоголю. Cтарші люди призвичаюються посидіти за чаркою чи кухлем пива набагато швидше, ніж вважалось. Третині громадян країни, залежних від алкоголю, понад 65 років.

Людям старшого віку важче засвоювати алкоголь. Окрім того, він може призводити до проблем, взаємодіючи з ліками. Їх у віці після 65 років вживають частіше.

У свою чергу факторами, що призводять до звикання випивати більше, називають переживання з приводу виходу на пенсію, самотність, депресію.

На відміну від молодих, люди в похилому віці частіше п’ють вдома, а не в кафе та барах.

Дані дослідження уважно вивчатиме депертамент з охорони здоров'я, який поки що обмежився заявою про те, що люди мали б зважати на рекомендації медиків.

Що ж стосується молодших людей, то, як вважається, жінки можуть вживати загалом 140 мілілітрів алкоголю, а чоловіки – 210 мілілітрів щотижня.