Дружина Абу-Сісі звинувачує владу у бездіяльності

Вероніка Абу-Сісі, дружина палестинця, який був викрадений в Україні в лютому місяці, подала позов до Вищого адміністративного суду проти президента Віктора Януковича. Вона також звинувачує владу України у комерційних домовленостях з Ізраїлем.

Копирайт изображения AP
Image caption Вероніка Абу-Сісі подала в суд на Януковича

Як повідомляють ЗМІ, дружина палестинця вимагає визнати бездіяльність президента щодо її чоловіка такою, що суперечить Конституції.

Вероніка просить зобов’язати генпрокуратуру провести ґрунтовне розслідування обставин затримання та вивезення Абу-Сісі до Ізраїлю.

При цьому вона просить Януковича дати розпорядження правоохоронним та іншим органам надіслати до Ізраїлю вимогу повернути її чоловіка в Україну.

Вероніка переконана, що Київ обміняв її чоловіка на двосторонні комерційні угоди з Ізраїлем.

"Поведінка органів влади України протягом чотиримісячного періоду з моменту викрадення мого чоловіка дала підстави для тверджень про причетність до цієї операціі спецслужб України. Стверджується, що взамін на викрадення Україна отримала від Ізраїлю, зокрема, можливість підписання двосторонніх комерційних угод, суттєве просування на шляху договору про зону вільної торгівлі",- каже Вероніка.

Дружина палестинця також твердить, що Україна отримала допомогу у вигляді лобіювання інтересів Києва щодо взаємин зі США.

Ще раніше голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко в інтерв'ю Бі-Бі-Сі твердив, що неофіційно йому відомо, що в передачі ізраїльській стороні палестинського громадянина були задіяні структури контррозвідки СБУ.

МВС і СБУ протягом тривалого часу не подавали коментарів щодо обставин викрадення палестинця.

Ізраїльська сторона, яка утримує Дірара Абу-Сісі в ізраїльській в'язниці в місті Шикма, звинувачує палестинця у причетності до організації ХАМАС і розробці ракет короткої і великої дальності, які застосовувалися у конфліктах з Ізраїлем.

Разом з тим посольство Палестини у Києві ще раніше заперечувало такі звинувачення.