Guardian: Тимошенко знову в центрі уваги

Британське видання Guardian вміщує статтю, присвячену початку першого судового процесу над українською опозиціонеркою Юлією Тимошенко.

Копирайт изображения AP
Image caption Британський часопис пише, що Юлія Тимошенко знову повертається на сцену

"Через 7 років після того, як вона стала на чолі Помаранчевої революції, Юлія Тимошенко знову повертається у центр уваги", - пише Том Парфітт з британського часопису.

Видання наводить слова самої Тимошенко, яка називає судовий процес над нею зрежисованим та контрольованим президентом Віктором Януковичем. Його обрання на посаду лідера держави Guardian називає "драматичним поверненням назад" для України.

Часопис нагадує про всі ті кримінальні справи, які були порушені проти Тимошенко, і називає постійною "каруселлю" її регулярні відвідини генеральної прокуратури у супроводі телевізійних журналістів та прихильників.

Guardian нагадує, що сама Юлія Тимошенко називає звинувачення проти неї сфабрикованими. Часопис також цитує лідера української опозиції, яка каже, що президент Янукович "керує Україною, як своєю приватною компанією".

Видання наголошує, що не лише ув’язнення, але навіть умовний термін, якщо до нього засудять Юлію Тимошенко, завадить їй взяти участь у наступних парламентських виборах та, можливо, навіть і у президентських.

Газета наводить також позицію президента Януковича та його соратників, які доводять, що не мають жодного стосунку до того судового процесу. Guardian цитує джерело в адміністрації президента, яке каже, що українське керівництво намагається бути неупередженим.

Натомість, пише часопис, в очах західних дипломатів суд над Тимошенко виглядає як політично вмотивований напад, щоби позбутися опонента, а також як частина загального відступу від демократії, який розпочався із приходом до влади Віктора Януковича.

З одного боку, припускає часопис, дипломати з країн ЄС закликають взяти Україну під "парасольку" економічної інтеграції, щоби мати змогу впливати на президента заради поліпшення ситуації з правами людини. А з іншого боку, як пише Guardian, низка українських інтелектуалів закликали ЄС призупинити перемовини з Україною, допоки Віктор Янукович не припинить політичні суди та "демократичну регресію".

Але Юлія Тимошенко, яку цитує Guardian, з цим незгодна і закликає ЄС не залишати Україну "сам-на-сам з режимом".