Проросле насіння - причина E.coli у Франції

Вхід до лікарні у Бордо, де лікують заражених бактерією Копирайт изображения AFP
Image caption У Франції заразилися щонайменше 10 людей

Влада у Франції пов’язала проросле насіння з останнім спалахом інфекції внаслідок зараження бактерією E.coli – того самого штаму, що спричинив понад 40 смертей у Німеччині.

За словами посадовців, більшість людей, які захворіли у Франції, їли холодний суп гаспачо, прикрашений зеленими паростками.

Французькі посадовці, які провадять слідство, твердять, що насіння, з якого були вирощені паростки, було імпортоване з Британії.

Але британські компанії-постачальники твердять, що зараження насіння ймовірно сталося вже у Франції.

Слідчі намагаються з’ясувати, чи існує зв'язок зі спалахом E.coli у Німеччині кілька тижнів тому.

Небезпечна бактерія E.coli, яка спричинила загибель 45-ти і зараження 3800 людей у Німеччині, нещодавно з’явилася у Бордо.

У Франції захворіли щонайменше 10 людей.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі у Парижі, семеро з хворих у Бордо два тижні тому брали участь у доброчинному заході, і більшість з них їли там гаспачо – іспанський холодний суп з перетертих помідорів та інших овочів, прикрашений пророслою зеленню.

П’ятеро пацієнтів потерпають від проблем з нирками, й аналізи підтвердили, що двоє з них заражені тим самим штамом бактерії, який було виявлено раніше у Німеччині.

Слідчі виявили, що паростки були вирощені з насіння, купленого в крамниці для садівників.

Посадовці твердять, що насіння було імпортоване з Британії. Попри те, що, за словами посадовців, точний зв'язок встановити важко, вони радять французьким крамницям вилучити з продажу, зокрема, насіння гірчиці та руколи допоки завершиться розслідування.

Британська компанія заперечує, що їхнє насіння є причиною поширення інфекції, і твердить, що його неправильно зберігали, або погано обробляли у Франції.

У Британії наразі немає повідомлень про зараження E.coli.

Новини на цю ж тему