Уряд вирахував прямі витрати на Євро-2012

Донецьк. Євро-2012, підготовка Копирайт изображения AFP
Image caption Готуючись до великого футболу, влада в Донецьку взялася за перебудову вулиць

Віце-прем’єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков під час телеефіру програми «Велика політика» заявив, що прямі витрати на Євро-2012 складуть 750 мільйонів доларів. За словами урядовця, ці витрати пов’язані з будівництвом стадіонів в Києві та Львові. Витрати на будівництво аеропортів, доріг, реконструкції вокзалів, як пояснив пан Колесніков, виділяються з державного бюджету щорічно.

Image caption Борис Колесніков каже, що якщо інфрастурктура вже є, країни витрачають менше і заробляють більше

Віце-премєр відповідав на запитання про те, чи доцільно витрачати великі кошти в умовах, коли в Україні поки що незабезпечені основні соціальні потреби. Борис Колесніков, зокрема, пояснив, що розвинена інфраструктура Україні потрібна, а країни, які вже її мають, змагаються за проведення чемпіонатів, щоб на вже існуючих потужностях просто отримати прибутки.

Разом з тим Борис Колесніков визнав існування проблеми крадіжок під час будівництва обкатів до Євро 2012. На питання, коли з цим будуть розбиратися, Колесніков заявив: "Після чемпіонату".

"Агентство Євро-2012 - це не прокуратура, і не суд, і не міліція. Нам головне зупинити, щоб не було якісних втрат, і як наслідку, небезпеки", - уточнив він.

В ході програми Борису Колеснікову було також задано питання про його власні статки, на що послідувала відповідь, про те, що дані про нього в українських рейтингах найбагатших занижені.

Українські видання повідомляли, що статки Бориса Колеснікова минулого року виросли на 70 мільйонів доларів і складають 300 мільйонів загалом.

Колесніков сказав, що його статки в три рази більші.

Віце-прем'єр уточнив, що якщо б йому "запропонували за "Конті" і "АВК-Інвест" 1,5 мільярда доларів, я не продав би".

"Мені пропонували 1 мільярд 70 мільйонів, одна відома британська компанія, я не продав", - розповів Колесніков.