Всі клопотання Тимошенко відхилені суддею

Юлія Тимошенко Копирайт изображения reuter
Image caption Юлія Тимошенко з прибічниками перед Печерським судом

Печерський суд Києва, де відбувається процес над Тимошенко, скасував задоволення усіх клопотань захисту екс-прем'єра, окрім допуску в якості адвоката Михайла Титаренка.

Серед них – відмови скасувати для Тимошенко підписку про невиїзд, щодо закриття кримінальної справи, направлення її на додаткове розслідування, розгляду справи судом присяжних.

Суд не дав дозволу на відвідання Юлією Тимошенко Львова, Луганської і Волинської областей, а також Вільнюса.

Суддю Родіона Кірєєва, який веде справу, і який оголосив ці рішення, опозиція вважає заангажованою персоною.

Водночас екс-прем'єр і лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко просить надати їй можливість виступити на деяких підконтрольних владою телеканалах з роз’ясненням подій, які нині відбуваються в країні.

В інтерв'ю "Українській правді" пані Тимошенко сказала, що хотіла б, приміром, подискутувати з Генпрокурором Віктором Пшонкою.

Коментуючи висловлювання ведучого ток-шоу на Національному телеканалі Савіка Шустера про те, що він не може запросити пані Тимошенко до ефіру, оскільки вона, мовляв, є обвинуваченою стороною, екс-прем'єр сказала, що завжди знайдуться відмовки для утиску свободи слова.

"Завжди, щоб обмежити свободу слова, знайдеться дуже добре і обгрунтоване пояснення",- твердить Юлія Тимошенко.

За її словами, ведучим деяких телеканалів, які перебувають під контролем адміністрації президента, не можливо правильно і чесно працювати.

Водночас голова Політради партії "Наша Україна", екс-голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що "нинішня влада діє, як окупаційна", закликавши зупинити наступ олігархів.

Тим часом представники пропрезидентської Партії регіонів заявляють, що "опозиція своїми діями здійснює тиск на суд і прагне затягнути судовий процес".

Напередодні Держдепартамент США висловив занепокоєння з приводу переслідування лідерів опозиції в Україні, яке, на його думку, має ознаки політичної мотивації.

Новини на цю ж тему