Чи все показав президент Янукович у Межигір'ї?

Межигір'я Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Янукович, показавши свою резиденцію, декого здивував своїми особистими досягненнями

Журналісти, котрі були запрошені до резиденції "Межигір'я", де мешкає Віктор Янукович, розповіли про подробиці життя українського президента ще до телетрансляції запису інтерв’ю, яке й стало приводом для їхньої ексклюзивної поїздки в резиденцію минулої п’ятниці.

Деякі видання написали, що журналістів для інтерв’ю, яке тривало в неформальній атмосфері, підбирали за принципом лояльності до президента. Читати і слухати про поїздку до Межигір'я

У той же час, від журналістів, які довго домагалися від президента показати маєток, у якому він живе, лунають припущення, що чотирьом ведучим провідних телеканалів та журналістам кількох друкованих видань показали далеко не все, чим володіє Віктор Янукович.

"Сегодня": паркан і сірі журавлі

Інтерес до президентської резиденції не вщухав впродовж року, з того часу як з’явились перші версії того, як президент збільшив свої володіння у Вишгородському районі через наближену до родини фірму.

Віктор Янукович обіцяв критично налаштованим журналістам організувати відвідання Межигір’я, але потім ігнорував повторні запити, посилаючись на право на приватне життя.

Газета "Сегодня", яку пов’язують з найбагатшим українським олігархом і соратником Януковича по Партії регіонів Ринатом Ахметовим, описує, як на автобусі журналістів повезли "по величезній резиденції".

Однак видання зауважує, що Віктор Янукович запевняв, що до всієї цієї території він стосунку не має.

Деякі інтернет-видання, наприклад, "Українська правда" раніше наводили факти, які можуть свідчити про близькість бізнес-інтересів родини Януковича та фірми, яка зараз розпоряджається більшою частиною території - понад 135 гектарами землі.

"Сегодня" пише, що "за словами президента, йому тут належить тільки невелика частина – вона дійсно огороджена окремим парканом".

В матеріалі газети також згадується про охорону, відкритий басейн, сауну, альтанку, фонтан, сірих журавлів, які прогулюються територією.

Копирайт изображения AFP
Image caption Рух "Стоп цензурі!" впродовж року намагався потрапити до Межигір'я

"Видно, що йому дуже подобається це місце. Говорив він, як міцний такий господар, який нещодавно зробив ремонт житла і тепер з гордістю показує його гостям," - пише газета.

У публікації також згадується про те, що Янукович особисто переглядає новини в інтернеті, а також любить спати в будиночку, що стоїть на бджолиних вуликах, що, нібито, створює особливе поле і позитивно впливає на організм людини.

Рекордні запливи

А інтернет-сайт "Луганськ. Медіа-стиль" досліджує здатність Віктора Януковича пропливати щоранку 5 кілометрів у власному басейні.

Оскільки газета "Сегодня" навела слова президента про те, що фізичні вправи – біг та плавання – займають щоранку близько 1 години 45 хвилин, виходило, що Віктор Янукович мав би плавати зі швидкістю молодих визнаних спортсменів.

А в 20-метровому басейні, не призначеному для далеких запливів, для цього треба розвертатися біля бортика 250 разів, підрахувало луганське інтернет-видання.

Загалом, як припускає цей сайт, якщо б уявити собі заплив чемпіона Європи Луки Феретті на 5 кілометрів, Янукович відстав би від нього лише на третину дистанції.

Обмеження для всіх, у тому числі для обраних

Інтерв’ю Януковича до Дня Конституції чотири провідні українські телеканали планують показати у вівторок.

Зйомки відвідання журналістами Межигір’я були зроблені не операторами каналів, а прес-службою президента, що практикується під час офіційних подій, коли пресу або взагалі не допускають або обмежують її роботу з міркувань службового характеру інформації.

Ведучий програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV Андрій Куликов сказав Бі-Бі-Сі, що про резиденцію президента розмови не було.

"Подивилися будинок, подивилися прилеглу територію і потім у літній альтанці десь дві чи більше години розмовляли про те, що нас цікавило. Чи порушувалася тема потрапляння журналістів до Межигір'я? Ні.

Але говорили про свободу слова і бажання руху "Стоп цензурі!" зустрітися із президентом для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова. Я вважаю, що це набагато важливіше, ніж потрапити чи не потрапити до Межигір'я".

Більше про те, яке враження справила поїздка на тележурналіста слухайте на подкасті сайту “Бі-Бі-Сі Мій світ” bbc.ua.

Новини на цю ж тему