Балістична ракета Булава - на старті

Росія планує відновити випробування новітньої балістичної ракети морського базування "Булава".

Image caption Балістичні ракети Булава - можлива основа стратегічних сил Росії

Як повідомляють інформагенції з посиланням на головний штаб ВМФ Росії, вперше випробування мають бути здійснені з борту атомного підводного крейсера стратегічного призначення "Юрий Долгорукий".

За інформацією джерела, запуск ракети буде здійснено з акваторії Білого моря (за іншими даними - Баренцевого моря) по полігону Кура на Камчатці. Члени державної комісії при випробуванні перебуватимуть безпосередньо на борту атомохода.

За повідомленнями російських ЗМІ, міністерство оборони Росії ще раніше повідомляло, що до кінця 2011 року планується здійснити п’ять запусків ракети. До цього з 14 спроб успішними були сім, інші – аварійними.

Image caption Випробування балістичної ракети Булава

Запуск "Булави" планувалося здійснити ще у грудні минулого року, але він був відкладений через неготовність підводного човна. За офіційною версією, причиною стала складна льодова ситуація у Білому морі.

"Булава", за класифікацією НАТО СС-NХ-30, здатна нести до десяти гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних змінювати траєкторію полетів щодо висоти і курсу та вражати цілі радіусом до 8 тисяч кілометрів.

"Булава", як пишуть російські ЗМІ, стане основою перспективного угруповання стратегічних ядерних сил Росії до 2040 року.

Хто сильніший?

Напередодні Держдепартамент США оприлюднив дані, згідно з якими американський ядерний арсенал є більшим за російський.

Зокрема, в США на постійному чергуванні і в резерві перебуває 1124 носії ядерної зброї. В Росії – 865.

Водночас, на думку російських експертів, те, що американський арсенал виявився більшим за російський, не означає, що США можуть вважати себе потужнішою державою. Вони кажуть, що паритет можна підтримувати і меншою кількістю боєголовок.

Російський військовий експерт Віктор Мураховський нагадує, що США роблять акцент на атомних підводних човнах і стратегічну бомбардувальну авіацію, Росія – на сухопутне угруповання і меншою мірою – на морські ядерні сили.