У Греції спалахнули масові заворушення

Поліція була змушена застосувати сльозогінний газ Копирайт изображения Reuters
Image caption Поліція була змушена застосувати сльозогінний газ

Грецька поліція в Афінах застосувала сльозогінний газ проти молоді, яка жбурляла в неї каміння. В країні триває 48-годинний страйк проти голосування у парламенті пакету "жорсткої економії".

Тисячі демонстрантів зібрались неподалік будівлі парламенту, де паралізовано роботу громадського транспорту.

Прем'єр-міністр Георгіос Папандреу сказав, що лише план "жорсткої економії" на суму 28 мільярдів євро може допомогти країні вийти із кризи.

Якщо парламент той пакет не ухвалить, уже через кілька тижнів в уряду закінчаться гроші.

Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд також кажуть, що, якщо пакет не буде ухвалений, Греції не дадуть 12 мільярдів євро, які потрібні країні для виплати боргів. Вона має почати сплачувати борги в середині липня.

Сутички на вулицях

На вулиці Афін відрядили понад 5000 поліцейських. Спершу акції протесту були мирними, але згодом вони переросли у сутички зі службами безпеки.

Сотні демонстрантів з масками на обличчях почали жбурляти каміння та пляшки, поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ.

Демонстранти також підпалили кілька будівель. Поліція каже, що 4 поліцейських та 4 демонстрантів зазнали поранень. Згідно із повідомленнями, поліція затримала 18 людей.

Сутички відбулись також між представниками профспілок та анархістами. Профспілки намагались переконати анархістів залишити головну площу міста, твердячи, що насильство лише шкодить головній меті демонстрацій.

Загальнонаціональний страйк призвів до закриття банків, крамниць, більшості державних установ, аеропортів.

В Афінах не працює громадський транспорт, окрім метро, "щоб мешканці міста могли приїхати та взяти участь у протестах", твердять водії метро.

Копирайт изображения ap
Image caption Більше половини населення Греції негативно сприймає пакет "жорсткої економії", який розглядають у парламенті

За декілька годин до початку страйку прем'єр Папандреу закликав парламентарів проголосувати за скорочення витрат на 28 мільярдів євро, що відкриє шлях для чергового траншу фінансової допомоги МВФ і Євросоюзу.

Європейський Союз намагається витягти Грецію з кризи

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що французькі банки допоможуть Греції, надавши 30-річну відстрочку на виплату боргів.

План буде розроблено спільними зусиллями уряду та банків.

Греція, яка отримує траншами допомогу на 110 мільярдів євро, зараз очікує на чергову позику, яка підвищить борг на суму 12 мільярдів євро.

Загальний борг країни - 340 мільярдів євро.

Новини на цю ж тему