Крістін Лаґард очолила МВФ

Крістін Лаґард, яка до останньої хвилини очолювала міністерство фінансів Франції, обрана новим директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду.

Копирайт изображения AFP
Image caption Крістін Лаґард почне працювати на посаді директора-розпорядника МВФ 5 липня

55-тирічна пані Лаґард стала першою в історії жінкою на чолі МВФ. Оголошення про те, що Крістін Лаґард призначено директором-розпорядником МВФ, було зроблено невдовзі по тому, як її кандидатуру підтримали США і Росія.

Вона була фавориткою на посаду директора МВФ; посада стала вакантною після вимушеної відставки Домініка Стросс-Кана. Читати про скандал, який перекреслив кар'єру Стросс-Кана.

Першочерговим завданням на посаді голови МВФ для Крістін Лаґард стане врегулювання кризи в зоні євро і переговори про пакети фінансової допомоги Греції та, можливо, іншим країнам так званої "периферії" єврозони.

Згідно з усталеною практикою, посаду керівника Міжнародного валютного фонду обіймають європейці, тоді як Світовим банком керують переважно американці.

Але через кризу в зоні євро інший претендент на посаду директора-розпорядника МВФ, голова Центрального банку Мексики Агустин Карстенс твердив, що європейський кандидат на посаді голови фонду перетворить цю організацію на фонд порятунку євро.

У заяві МВФ сказано, що п'ятирічний термін Крістін Лаґард на посаді директора МВФ розпочнеться 5 липня.

Рада директорів фонду в складі 24 осіб назвала і Крістін Лаґард, і Агустина Карстенса "чудовими кандидатами", але пані Лаґард було обрано "на основі консенсусу", мовиться в заяві МВФ.

Новини на цю ж тему