В Україні побільшало жертв торгівлі людьми

Гілларі Клінтон Копирайт изображения AP
Image caption Гілларі Клінтон представила доповідь з торгівлі людьми

У щорічній доповіді Державного департаменту США про нелегальну торгівлю людьми у світі за 2011 рік, яку представила Хілларі Клінтон, найбільш вразливими державами названі Конго, Північна Корея, Саудівська Аравія, Іран.

Україна віднесена до держав, де для боротьби з цим явищем докладаються певні зусилля, але вони не є достатніми.

"Україна залишається джерелом, транзитною країною та місцем призначення жертв примусової праці та сексуальної експлуатації",- йдеться у документі.

Американські дослідники проблеми вважають, що мешканці України стали жертвами експлуатації в 38 країнах світу, в тому числі у Росії, Туреччині, Німеччині, США, Канаді, Сирії, Польщі, Лівані.

Жінок, як і раніше, змушують займатися проституцією, працювати хатніми прислугами, експлуатують у текстильній та інших галузях легкої промисловості, а дітей змушують жебракувати.

Доповідь твердить, що більшість українських чоловіків, які стали жертвами торгівлі, змушені працювати за невелику зарплатню в Росії та інших країнах насамперед, будівельниками, у сільському господарстві або моряками.

У документі йдеться про те, що "кількість жертв, які зазнали примусової праці чи проституції, продовжує зростати у країні". Особливо вразливими, йдеться у документі, лишаються бездомні діти і діти в дитячих будинках".

У самій Україні також зафіксовані випадки примусової праці і сексуальної експлуатації чоловіків, жінок і дітей з таких країн як Молдова, Чехія, Пакистан, Конго, Узбекистан.

Чи ефективна боротьба в Україні з торгівлею людьми?

У документі стверджується, що український уряд робить кроки у напрямку боротьби із порушеннями прав людини. За останній рік ув'язнено більше, ніж торік, работоргівців, більша допомога надавалася неурядовим організаціям.

Водночас, на думку представників Держдепу, влада не вживає достатніх заходів для розслідування і засудження чиновників – співучасників таких злочинів. А суди тлумачать статтю щодо торгівлі людьми як відносно незначний злочин і карають, як, приміром, за незаконне пересування робочої сили.

Представники міжнародних організацій, зокрема, ОБСЄ, неодноразово заявляли про те, що набирає обертів торгівля людьми в межах України. Тобто, коли українці експлуатують українців.

Щороку, за словами менеджерів проекту ОБСЄ в Україні, жертвами торгівлі в самій країні стають понад 30 тисяч громадян. Це насамперед трудове і сексуальне рабство.