Янукович: у Тимошенко політична стратегія захисту

Резиденція президента Януковича у Межигір'ї Копирайт изображения UNIAN
Image caption Резиденція президента Януковича у Межигір'ї. Представників руху "Стоп цензурі!" так і не запросили

Президент Віктор Янукович сказав, що на судовому процесі колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, яку звинувачують у зловживанні службовим становищем, обрала політичний спосіб захисту.

Відповідаючи на запитання журналістів у своїй резиденції у Межигір'ї, пан Янукович наголосив, що вона не робить спроб захищатись у правовому полі:

Президент Янукович минулого тижня запросив до своєї резиденції журналістів кількох українських телеканалів. Рік тому Віктор Янукович пообіцяв показати представникам преси свою резиденцію, однак цього не сталось, попри появу критичних матеріалів про активну забудову території, дотичної до резиденції президента.

Через рік після невиконаної обіцянки журналісти приїжджали в Межигір'я, щоб висловити свій протест. Деякі представники ЗМІ сказали, що президент запросив лише лояльних до влади журналістів.

Те інтерв'ю, яке записували оператори президента, продемонстрували у вівторок.

У ньому журналісти обговорювали багато тем, зокрема свободу слова та його ставлення до руху "Стоп цензурі", представники якого і вимагали допуск до його резиденції.

Наголосивши на праві кожної людини, навіть політика чи держслужбовця, на приватне життя, він сказав, що не має намірів із ними зустрічатись:

"Я не хочу грати в цю брудну гру. Я також людина, перше. І друге, я крім того ще несу відповідальність за стан справ в країні. І, так як мені здається, кращий випадок, щоб вони зі своїми спробами шукали інших клієнтів. Їх достатньо. Я не той. Я їм не по зубам".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Президент Янукович на генеральний секретар НАТО Расмуссен: членство в альянсі не на порядку денному

Президент також сказав, що не бачить проблем зі свободою слова в країні.

Зі скрипом, але працює

Віктор Янукович наголосив, що не має намірів відправляти у відставку уряд Миколи Азарова, незважаючи на те, що нещодавно кілька разів публічно відчитав керівника кабміну, що призвело до появи чуток про можливу відставку:

"Це елементи української політики, і хтось грає в ці ігри, щоб послабити цю владу. Микола Янович тяжко, зі скрипом, із зауваженнями різними – що цілком природно – але працює".

Щодо зовнішньої політики пан Янукович сказав, що членство України в НАТО зараз не на порядку денному, але поглиблення співпраці з північноатлантичним альянсом триватиме.

Він додав, що наразі необхідно підписати рамкову угоду з Митним союзом, контрольованим Росією, у форматі 3+1.

"Безумовно, є велика зацікавленість у тому, щоб Україна була в Митному союзі. Але є багато різних причин, чому ми сьогодні не приймаємо це рішення і не розглядаємо. Ми визначили формат участі України у відносинах з Митним союзом - "3+1". Ми вважаємо, що нам треба підписувати зараз рамкову угоду, і потім цю угоду насичувати змістом.

Раніше Москва запрошувала Україну стати новим членом Митного союзу, в якому вже є Україна, Білорусь та Казахстан.

Новини на цю ж тему