Чавес після операції знову на телеекрані

Уго Чавес і Фідель Кастро Копирайт изображения Reuters
Image caption На цьому фото Уго Чавес та Фідель Кастро позують з номером газети кубинських комуністів "Гранма" за 28 червня

На кубинському державному телебаченні були показані нові відеоматеріали, на яких можна бачити президента Венесуели Уго Чавеса. Після того, як керівник країни переніс термінову операцію, про стан його здоров’я майже нічого не було відомо.

Нові кадри дали змогу побачити Чавеса, одягнутого в спортивний костюм кольорів венесуельського прапора. На відео Уго Чавес жваво ромовляє з колишнім кубинським лідером Фіделем Кастро.

Кубинське телебачення повідомило, що телезйомка відбувалась у вівторок.

Телесюжет з Чавесом в кубинських новинах проходив як провідна новина. Зйомка швидше за все відбувалась в Гаванському госпіталі. Однак про стан здоров’я прооперованого президента не повідомлялося.

Фотосесії, як державна справа

Копирайт изображения Reuters
Image caption А це кадр з кубинських теленовин. Є припущення, що Кастро прийшов провідати Чавеса в госпіталі

10 червня президента Венесуели доправили у Гавану до лікарні, де через пухлину у паху йому зробили операцію .

Раніше, щоб розвіяти чутки про різке погіршення здоров'я, Чавес сфотографувався. На фото він знову ж таки з колишнім президентом Куби Фіделем Кастро і нинішнім - Раулем Кастро. І теж в одязі спортивного стилю кольорів національного прапора.

Довга відсутність президента Чавеса у Венесуелі стали приводом для прогнозів, чи владні повноваження будуть передані віце-президенту.

Американська газета El Nuevo Herald, посилачись на своє джерело у розвідці, писала, що Уго Чавес "у критичному стані - не на порозі смерті, але справді у критичному і з ускладненнями". У газеті також повідомлялось про чутки, що венесуельський президент, можливо, лікується від раку простати або впав у кому.

А минулого тижня надійшла інформація про те, що до президента терміново вилетіли його мати і донька, - пише газета El Nuevo Herald.

Чавес залишив у Венесуелі чимало нез'ясованого

Про візит родичів написав і сам Уго Чавес на своїй сторінці на Твіттері 26 червня після майже трьох тижнів тиші. Зробивши кілька дописів, він знову зник з соціальної мережі. Його мати після повернення з Куби закликала мешканців Венесуели молитися за здоров'я президента.

Раніше Уго Чавес був відомий тим, що писав про всі свої дії на Твіттері - там щодня з'являлося 4-5 дописів від нього. Однак у червні кількість дописів суттєво зменшилась. У період з 5 по 24 червня Уго Чавес взагалі нічого не писав на Твіттері, що виглядає дуже дивним, особливо, враховуючи бунт у в'язниці у Венесуелі, під час якого було вбито 25 людей, і кризу з постачанням електроенергії.

Опозиція у Венесуелі вже заявляє, що управляти країною з-за кордону не дозволяється, і це є порушенням Конституції.

Президент Національної Асамблеї Венесуели Фернандо Сото Рохас спростовує всі чутки щодо критичного стану здоров'я президента Чавеса і твердить, що він повернеться в Каракас вже 5 липня.

Але брат Уго Чавеса говорить, що для повного видужання президенту потрібно ще два тижні.

Деякі експерти припускають, що нехарактерна тиша від Уго Чавеса може бути пояснена і тим, що він хоче здобути більше підтримки і симпатії через свою хворобу. Це, мовляв, може додати йому голосів на президентських виборах у 2012 році, коли він претендуватиме вже на третій термін правління.