Google+ кидає виклик Facebook

Пошуковий інтернет-гігант Google запустив сайт нової соціальної мережі під назвою Google+. Це чергова спроба позмагатися з Facebook, що зараз налічує понад 500 мільйонів користувачів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Google+ поки що працює лише у бета-версії

Google+ дозволяє обмінюватися фотографіями, повідомленнями та коментарями, а також інтегрує карти та зображення компанії.

Крім того, в Google+ всі контакти розподілені за групами: наприклад, колеги, родичі, однокласники тощо.

Втім, деякі аналітики кажуть, що Google просто скопіював можливості Facebook і додав функцію відеочату.

Останніми роками Google, на який припадає кожні два з трьох запитів на пошук у США, не вперше намагається конкурувати з Facebook.

Однак попередні спроби закінчувалися поразкою. Обидва сервіси компанії, Google Wave і Google Buzz, так і не стали популярними у користувачів.

Тепер компанія сподівається, що завдяки новим можливостям Google+ вона стане провідним гравцем у соціальних мережах.

Нову версію Google+ зараз може використовувати лише невелика кількість користувачів, однак компанія каже, що невдовзі сподівається зробити цю соціальну мережу доступною для мільйонів людей, які щодня послуговуються сервісами Google.

"Інструменти інших соціальних мереж не дозволяють легко обмінюватися інформацією у межах невеликих груп," - каже Вік Гундотра, старший віце-президент інженерного відділу Google, і це лунає як напад на нову функцію групування, запроваджену Facebook.

Однак аналітики кажуть, що Google буде непросто відібрати у Facebook його прихильників, адже люди мають там свої соціальні кола, і запросити їх до нової соціальної мережі буде важко.